Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Finálový hrdina Bayernu Robben: Nejsem schopný slov

10:49
LONDÝN - Po loňském finále Ligy mistrů na něj fanoušci pískali, letos je však hrdinu. "Jsem natolik plný emocí, že aninemůžu mluvit," radoval se po vítězném finále nad Dortmundem hrdina Bayernu Arjen Robben.

Arjen Robben foto: ČTK

V sobotu večer v Londýně ve finále proti Dortmundu byl u obou gólů svého mužstva, které německého rivala porazilo 2:1. Na první gól přihrál, druhý minutu před koncem sám dal. "Znamená to pro mě hrozně moc, pořád tomu nemůžu věřit," vyznal se po utkání německým reportérům.

V 60. minutě po Ribéryho přihrávce se dostal sám před gólmana, jenže byl v ostrém úhlu, proto volil přihrávku a Mandžukič mohl skórovat do odkryté branky. V 89. minutě mu Ribéry patičkou přistrčil míč mezi obránce, Robben se vyhnul Hummelsovi i Subotičovi a mazácky podél Weidenfellera poslal míč do sítě. Pak už se jen radoval.

Je za hrdinu, loni byl za psance. Bayern hrál finále Ligy mistrů dokonce doma, ale proti Chelsea ho nezvládl. I kvůli Robbenovi. V prodloužení sudí pro jeho tým odpískal penaltu a Robben se hrnul k míči tak vehementně jako by šel přes mrtvoly. "Já chci být ten, kdo rozhodne," čišelo z jeho výrazu. Čech mu střelu chytil. "Kopl jsem to strašlivě," omlouval se poté.

Jenže to byla slabá útěcha pro naštvané fanoušky. Chelsea vyhrála v penaltovém rozstřelu a když za tři dny na stejném stadionu hrál Bayern přátelské utkání proti nizozemské reprezentaci, lidi na něj pískali.

Potřetí to vyšlo

Za rok si hřích vyžehlil. "Loni to bylo hrozné zklamání," líčil před sobotní půlnocí v Londýně. "Během čtyř let jsme byli třikrát ve finále a konečně vyhráli. Nikdo nechce být tím poraženým, ale my byli pořád druzí. Letos jsme to dokázali, o tom jsem snil několik let. Po minulé sezoně už jsme věděli, co musíme zlepšit, aby to vyšlo. A teď se chceme zapsat do historie, chceme ještě Německý pohár."

Robben příští týden v Berlíně proti Stuttgartu může splatit další dluh z loňska. To zahodil penaltu ve finále Německého poháru proti Dortmundu, který vyhrál 5:2. Pokud to Bayern i díky Robbenovi zvládne, v jednom ročníku ovládne bundesligu, Ligu mistrů i pohár.