Federer vyhrál posedmé v kariéře turnaj v Cincinnati, Djokovič opět selhal

US Open

21:02aktualizováno  22:00
CINCINNATI - Tenista Roger Federer vyhrál posedmé v kariéře turnaj v Cincinnati. Čtyřiatřicetiletý Švýcar ve finále porazil 7:6, 6:3 světovou jedničku Novaka Djokoviče ze Srbska, jenž tak v Cincinnati prohrál i páté finále, z toho potřetí s Federerem. Turnaj v Ohiu je posledním z devíti podniků série Masters, který osmadvacetiletý Srb ještě nevyhrál.

Roger Federer právě opanoval turnaj v Cincinnati, porazil Novaka Djokoviče. foto: ČTK

„Vracím se sem každý rok a ten titul chci čím dál víc. Asi budu muset počkat, až Roger ukončí kariéru,“ komentoval svou porážku s úsměvem Djokovič.

Federer ovládl svůj oblíbený turnaj nejen bez ztráty setu, ale i servisu. V generálce na US Open tak získal pátý titul v sezoně a 87. v kariéře.

Rodina mi poskytuje rovnováhu, řekl Djokovič. A ostatním radí: Ožeň se a měj děti

Navíc se díky tomu po týdnu vrátí na druhé místo žebříčku před Brita Andyho Murrayho, jehož porazil v semifinále, a bude nasazenou dvojkou i v New Yorku. Se svým největším současným rivalem Djokovičem se tak znovu utká nejdříve až ve finále posledního grandslamu sezony.

V Cincinnati Federer startoval po měsíční pauze, kterou si dopřál po porážce s Djokovičem ve finále Wimbledonu. Dnes se prezentoval aktivním a útočným tenisem, jemuž nebyl Srb schopen čelit. „Nevím, jak dlouho sem budu jezdit, ale budu se snažit, abych tu byl v příštích letech ještě mnohokrát,“ řekl Federer.

Světová jednička tak utrpěla pátou porážku v sezoně a druhou finálovou za sebou - před týdnem prohrál Djokovič s Murraym v zápase o titul v Montrealu. S Federerem má po neděli těsně negativní bilanci 20:21.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...