Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Federer je opět ve finále Australian Open, utká se s Murraym

11:13
MELBOURNE - První tenista světa Roger Federer si po roce opět zahraje na Australian Open o titul. V dnešním semifinále úvodního grandslamu sezony s přehledem porazil Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 6:2, 6:3, 6:2 a ve finále narazí na Brita Andyho Murrayho.

Roger Federer. foto: Reuters

Český tenis má na úvodním grandslamu sezony dvojnásobnou finálovou účast díky juniorce Karolíně Plíškové a Jaroslavu Levinskému, jenž bude hrát o titul ve smíšené čtyřhře.

Osmadvacetiletý Federer porazil Tsongu za hodinu a půl a postoupil do osmého grandslamového finále za sebou. Celkem už na grandslamu hrál o titul jednadvacetkrát a vybojoval rekordních patnáct titulů. Naopak Murray, se kterým má švýcarský tenista nepříznivou bilanci čtyř výher a šesti porážek, bude útočit na premiérový grandslamový triumf.

V soutěži juniorek si o titul zahraje sedmnáctiletá Karolína Plíšková. V semifinále porazila Číňanku Chao Čchen-tchang 2:6, 7:6, 6:2 a ve finále může pomstít sestru Kristýnu, kterou dnes vyřadila Britka Laura Robsonová po setech 6:3 a 6:1.

Sestry Plíškovy startují v juniorce Australian Open poprvé v kariéře. Na okruhu WTA si zahrály pouze na loňském turnaji v Praze.

Levinský spolu s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou porazil v semifinále mixu italsko-brazilskou dvojici Flavia Pennettaová, Marcelo Melo 6:0, 4:6 a 10:8. Jejich finálovým soupeřem bude nejvýše nasazený pár Cara Blacková s Leandrem Paesem. Osmadvacetiletý Levinský má na kontě pět deblových titulů na turnajích ATP, finále grandslamu si však zahraje poprvé.