11. ledna 2016 11:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušek záchranář. Proběhl hřiště, aby zabránil gólu. Ve vápně se ale rozsekal

Fanušek Boltonu se pokoušel zabránit gólové šanci - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanušek Boltonu se pokoušel zabránit gólové šanci - ilustrační foto. | foto: Reuters
EASTLEIGH Fanoušci Boltonu patří v Anglii k vůbec těm nejlepším. Svědčí o tom sobotní zápas 3. kola FA Cupu v Eastleighu, který je od Boltonu téměř 500 kilometrů daleko. Přesto se na zápas jelo podívat 1500 fandů Wanderers. Jeden z nich zašel se svou vášní dokonce tak daleko, že se pokusil zabránit soupeři ve vstřelení gólu vběhnutím na hřiště.

V druhé anglické lize Bolton svým fanouškům příliš radosti nedělá, protože se potácí na poslední příčce. Ani to je však neodradilo, aby jeli k zápasu nejstarší soutěže na světě přes celou Anglii.

V Eastleighu Wanderers prohrávali po vlastním gólu na začátku druhé půle 0:1, v 76. minutě se navíc na jejich branku řítila hned pětice domácích hráčů.

To zpozoroval jeden z fanoušků Boltonu, který vběhl na hřiště, utíkal směrem ke „své“ brance a pokusil se v pozici letadla s roztaženými pažemi přerušit hru.

Zklamání v podání hráče Crystal Palace.
Guusovi Hiddinkovi gratuluje trenér Crystal Palace Alan Pardew po výhře Chelsea.

Rozhodčí to však překvapivě neudělal a nechal Eastleigh akci dohrát. Payneho střelu však gólman Amos srazil a jeden z obránců vykopl míč těsně před brankovou čarou do bezpečí.

Ve stejném momentě nebohý záchranář na rozbahněném terénu nestačil zabrzdit a v pokutovém území se nehezky rozsekal!

Po zápase se však mohl radovat, Bolton nejenže neinkasoval, v 87. minutě zásluhou Pratleyho vyrovnal na 1:1, díky čemuž si zařídil odvetu na svém hřišti.