Famózní Lazio otočilo třemi góly v oslabení zápas s Udine

15:21
Fotbalisté Lazia Řím třemi góly v oslabení otočili duel 20. kola italské ligy na hřišti Udine a vyhráli 3:2. Domácí v dvakrát vedli, ale Lazio dokázalo vždy srovnat, přestože od 54. minuty hrálo bez vyloučeného Onaziho. Vítězný gól dal v 90. minutě Hernanes.

Fotbalisté Lazia Řím slaví výhru foto: ČTK/AP

Udine se momentálně hodně trápí a z posledních devíti zápasů získalo pouhých sedm bodů. Tentokrát mělo velkou šanci posunout se v tabulce výše, než je momentální 15. příčka. Po penaltě Di Nataleho vedlo, navíc hrálo téměř celý druhý poločas přesilovou hru.

Jenže nejprve hráči Udine darovali soupeři penaltu, Agyemang-Badu sice brzy vrátil domácím vedení, ale osm minut před koncem přišel další "dárek" pro hosty. Gólman Brkič vyboxoval míč přímo do Lazzariho, od kterého se odrazil míč do vlastní branky. Bylo srovnáno a Lazio nabídnutou šanci využilo, když v závěru Hernanes parádní ranou zařídil vítězství.

Podobný kousek jako Laziu se povedl v této sezoně italské ligy ještě Interu Milán, který v říjnu v oslabení skóroval třikrát proti Turínu a vybojoval remízu 3:3.

Juventus zůstává v čele o osm bodů

Fotbalisté Juventusu Turín zdolali v italské lize Sampdorii Janov 4:2 a dál vedou tabulku o osm bodů před AS Řím. Tým z hlavního města uspěl v domácím zápase s Livornem 3:0. Předposlednímu Livornu nepomohl k bodům ani nový trenér Attilio Perotti a hosté utrpěli pátou porážku v řadě.

Obhájce titulu Juventus se dostal do vedení v 19. minutě, kdy Arturo Vidal vyzrál na ofsajdovou past a přihrávku Paula Pogby lehce usměrnil k levé tyči. Za dalších pět minut už to bylo 2:0 díky hlavičce Fernanda Llorenteho po rohovém kopu. Španělský útočník se ve dvou zápasech trefil už potřetí.

Hosté utkání zdramatizovali v 38. minutě po vlastní brance Andrey Barzagliho, ještě do přestávky ale vrátil "Staré dámě" dvougólové vedení z penalty znovu Vidal, který byl předtím sám faulován. Šestadvacetiletý chilský reprezentant tak ztrácí s deseti góly jednu trefu na nejlepšího střelce Juventusu Carlose Téveze.

Po změně stran ještě vrátil Sampdorii naději Manolo Gabbiadini, ale dvanáct minut před koncem Pogba zpečetil výhru domácích.

Juventus se stal prvním klubem v historii italské ligy, který dokázal z prvních dvaceti zápasů sezony osmnáct vyhrát. V elitních evropských soutěžích se to povedlo jen Barceloně a Chelsea.

Za AS Řím otevřel skóre v šesté minutě Mattia Destro, jenž si v šestém utkání sezony, do kterého nastoupil, připsal čtvrtou branku. Půl hodiny nato zvýšil na rozdíl dvou gólů Nizozemec Kevin Strootman a dvanáct minut před koncem zápasu se trefil i srbský útočník Adem Ljajič.

V oslabení válela i Boloňa

V oslabení se prosadila i Boloňa a vybojovala tak v nastavení remízu 2:2 s favorizovanou Neapolí. Ta tak sice bodovala posedmé za sebou, ale na třetím místě ztrácí na druhé AS Řím už čtyři body.

Neapol přitom v průběhu zápasu zásluhou gólu a asistence Higuaína otočila skóre a směřovala za výhrou, zvláště když byl šest minut před koncem vyloučen domácí Koné. Jenže v nastavení se prosadil podruhé v utkání Bianchi a zařídil dělbu bodů.

Ani další změna trenéra nepomohla Catanii, která doma prohrála 0:3 s Fiorentinou. Staronový trenér Roland Maran, který nahradil Luigiho De Caniu, tak zůstává s týmem na dně tabulky.

Český reprezentant Jaroslav Plašil odehrál za Catanii celé utkání. Fiorentině zajistil výhru dvěma góly Matri, který Fialky posílil teprve v tomto týdnu na hostování z AC Milán.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

• AS Řím - Livorno 3:0 (6. Destro, 36. Strootman, 79. Ljajič)
  • Udine - Lazio Řím 2:3 (8. Di Natale z pen., 68. Agyemang-Badu - 62. Candreva z pen., 82. vlastní Lazzari, 90. Hernanes)
  • Juventus Turín - Sampdoria Janov 4:2 (19. a 41. z pen. Vidal, 24. Llorente, 78. Pogba - 38. vlastní Barzagli, 70. Gabbiadini).
  • Bergamo - Cagliari 1:0 (68. Bonaventura), Boloňa - Neapol 2:2 (37. a 90.+1 Bianchi - 62. Higuaín z pen., 80. Callejon)
  • Catania - Fiorentina 0:3 (28. a 41. Matri, 25. M. Fernandez)
  • Chievo - Parma 1:2 (15. Paloschi - 27. Cassano, 90.+4 Lucarelli)
  • FC Janov - Inter Milán 1:0 (83. Antonelli)
  • Sassuolo - FC Turín 0:2 (25. Immobile, 48. Brighi)

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...