3. ledna 2016 15:40 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Extraligový rekord. Zápas pod širým
nebem v Brně sledovalo 18514 diváků

• 1Diskuse
Fanoušci během extraligového utkání pod širým nebem mezi Brnem a Plzní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci během extraligového utkání pod širým nebem mezi Brnem a Plzní. | foto: ANNA VAVRÍKOVÁMAFRA
BRNO Více než 18 500 diváků dosud nikdy, ani v československé éře, tuzemskou nejvyšší hokejovou soutěž nesledovalo. Nový rekord byl stanoven v extraligovém zápase pod širým nebem mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň (5:2), který na provizorním stadionu v Brně za Lužánky sledovalo 18 514 diváků!

Největší návštěvy

2015/16 Kometa Brno - Plzeň (Stadion za Lužánky) 18.514

2012/13 Kladno - Kometa Brno (O2 arena) 17.182

2010/11 Pardubice - Kometa (Plochodrážní stadion Svítkov) 17.140

Rekord však s největší pravděpodobností bude překonán v pátek. Na provizorní stadion za Lužánky se totiž vejde ještě o tři tisíce diváků více a už nyní je duel Komety se Spartou vyprodán.

Kometa nastoupila do první třetiny ve speciálních dresech, kterými vzdala hold válečným veteránům.

V historicky druhém utkání pod širým nebem v novodobé extraligové historii sice po gólu Lva z 11. minuty vedli hosté, ještě během první třetiny však skóre otočili Káňa a Hruška. Ten navíc zaznamenal ve 33. minutě vítězný gól.

Podívejte se na oslavy vítězného gólu Jana Hrušky ze 33. minuty.

Definitivně o brněnské výhře rozhodl gólem na 4:2 ve 48. minutě Němec a gólem do prázdné brány stanovil konečný výsledek Kováčik.

„Chtěli jsme dát organizátorům za jejich úsilí při přípravě tohoto utkání dárek v podobě vítězství. Po první inkasované brance se rodilo těžce a stálo nás hodně sil,“ uvedl asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

„Ve třetí třetině jsme lépe bránili střední pásmo a počkali si na chybu soupeře, kterou bravurně potrestal Němec. To byl druhý klíčový okamžik zápasu,“ dodal.

Hokejisté Komety Brno se radují z gólu v zápase pod otevřeným nebem mezi Brnem a Plzní.
Fanoušci během extraligového utkání pod širým nebem mezi Brnem a Plzní.

„Nezačali jsme utkání špatně, drželi jsme se dobře na kotouči a vstřelili při přečíslení úvodní branku. Na konci první třetiny jsme začali ztrácet kotouče ve středním pásmu. Kometa nás dostávala pod tlak a dala dvě branky,“ přiznal kouč Plzně Michal Straka.

„Ve třetí třetině jsme opět doplatili na chybu, kterou potrestal Němec. Tento gól zápas rozhodl. Chtěli jsme ještě zkorigovat výsledek. Už se nám to ale nepovedlo. Kometa zaslouženě vyhrála,“ doplnil.

Výsledky 33. kola

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) Branky a nahrávky: 16. J. Káňa II, 20. J. Hruška (P. Mrázek, Kováčik), 33. J. Hruška, 48. V. Němec (J. Káňa, Stehlík), 59. Kováčik (Čiliak) - 11. Lev (Kratěna, Kudroč), 37. Indrák (Jeřábek, D. Kubalík). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 18.514.