Irgl rozhodl v nájezdech bláznivou přestřelku. Třinec v ní zlomil Hradec 7:6

20:02aktualizováno  20:32
TŘINEC - Hokejisté Třince v dohrávce 33. kola extraligy porazili Hradec Králové 7:6 po samostatných nájezdech. Domácí v divoké přestřelce celkem pětkrát dotáhli vedení soupeře, naposledy v čase 59:48 v power play zásluhou Milana Doudery. V rozstřelu jim druhý bod zajistil Zbyněk Irgl.

Jiří Polanský z Třince se tlačí do soupeřova brankoviště. foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Branku a tři asistence si připsal v dresu vítězů Vladimír Dravecký, dvakrát skórovali za domácí David Nosek a Ján Sýkora a za hosty Brian Ihnacak. Úřadující vicemistr pod trenérem Jiřím Dopitou vyhrál čtvrté z pěti utkání.

Zatímco první třetina mnoho zajímavého nepřinesla, dvacetiminutová nuda byla ve druhé části rychle zapomenuta.

Náznaky hradecké převahy před koncem úvodní části pohltilo vyloučení, ale sotva se hosté vrátili do pěti, Červený proklouzl obranou, Hrubec jeho střelu vyrazil, ale Ihnacak už mířil přesně pod horní tyč a roztrhl pytel s góly.

Hlasy trenérů

René Mucha (Třinec): „Nás těší, že jsme to nezabalili a že jsme hráli do poslední vteřiny. Vyplatilo se nám to. Ukázali jsme srdíčko. Každopádně musíme zapracovat na defenzívě, protože těch přečíslení na nás dneska bylo až dost.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Pro diváky to byl nádherný zápas. Viděli třináct gólů. Bohužel pro nás odjíždíme zklamaní, protože jsme dostali gól chviličku před koncem v power play. Odehráli jsme zápas výborně do útoku, dali jsme šest gólů venku, což je výborné. Ale bohužel jsme do obrany udělali spoustu chyb a Třinec má tak kvalitní tým, že nás potrestal.“

Za necelých deset minut jich padlo pět. Východočeši měli za stavu 1:0 zřetelně navrch, ale pak zaspali v defenzívě a Irglovu sraženou přihrávku Nosek ve 26. minutě procedil za Svobodu.

Role se otočily a Třinec už za dvě minuty vedl: po další šťastné teči soupeře přistál puk před Draveckým, který bez váhání zavěsil podruhé.

Divočina třetí desetiminutovky ale neměla zdaleka končit. Už za 81 sekund znovu vyrovnal Dej, jehož nevinné nahození před Hrubcem zastínil Kukumberg.

A dalších 94 vteřin potřeboval Kudrna, aby zblízka zakončil Knotkův průnik a hosté byli zase ve vedení.

Hradec však měl rezervy v bránění vlastního brankoviště. Těsně před koncem druhé části nedokázal pokrýt další odražený puk a Sýkora ho poslal za Svobodu.

Ani ze strany Třince to ale nebyla tak nepropustná defenzíva jako v minulých utkáních. Hradec jim po chybě ve středním pásmu znovu utekl o gól, když Červený v přečíslení ukázkově naservíroval puk Ihnacakovi.

Ale Východočeši se tradičně v náskoku dlouho neohřáli a po dvou minutách ho vynuloval druhým gólem Sýkora, který mezi kruhy ze vzduchu šťastně přehodil Svobodu.

Tomáše Plíhala z Třince stíhá Roman Kukumberg.
Hradecký brankář Adam Svoboda.

Dramatický duel vygradoval v závěru. Aktivnější Oceláře zdánlivě ranil v 57. minutě po rychlém kontru Červený, ale opak byl pravdou a Nosek hned z další akce po rovné minutě dělovkou od modré čáry srovnal.

Hala se ještě nedoradovala a Vašíček ranou od modré čáry odpověděl po 34 sekundách. Jenže poslední slovo měli Třinečtí a Milan Doudera v power play 12 sekund před koncem poslal duel do prodloužení. O vítězi rozhodly až nájezdy, v nichž byl úspěšný jen Irgl.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 7:6sn (0:0, 3:3, 3:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Nosek (Irgl, Dravecký), 28. Dravecký (Linhart), 39. J. Sýkora (Hossa, Roth), 44. J. Sýkora (Galvas, Plíhal), 58. Nosek (Dravecký), 60. M. Doudera (J. Sýkora, Dravecký), rozhodující sam. nájezd Irgl - 22. Ihnacak, 29. Dej (Bednář), 31. Kudrna (T. Knotek, K. Pilař), 42. Ihnacak (Červený), 57. Červený (Honejsek), 59. Vašíček (Ihnacak). Rozhodčí: Hodek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4446.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, M. Doudera, Klesla, Hrabal - Irgl, Žejdl, Dravecký - Hossa, Polanský, J. Sýkora - Kopecký, Plíhal, Adamský - Tybor, Jašek, Svačina. Trenéři: Dopita a Mucha.

Hradec Králové: A. Svoboda - Pláněk, Jank, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek - Bednář, Kukumberg, Dej - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Honejsek, Ihnacak, Červený - Köhler, Nedvídek, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.