Kometa padla, Zlín konečně po osmi porážkách vyhrál, slaví také Třínec a Sparta

19:48aktualizováno  21:05
PRAHA - Hokejová Kometa prohrála podruhé za sebou, tentokrát mnohem vyšším rozdílem než naposledy na Spartě. Brňané odjíždějí z Olomouce s pětigólovým přídělem a v tabulce se se přesně po polovině základní části propadli na čtvrté místo. Přeskočil je Litvínov, jenž uspěl v Pardubicích 3:2.

Závar před brankou Vítkovic. foto: ČTK

Hodně si ulevili ve Zlíně, který po osmi porážkách za sebou dokázal konečně zvítězit. Proti posledním Karlovým Varům se ale doma nadřel a k tříbodovému úspěchu mu musel stačit jediný gól.

HC Olomouc - HC Kometa Brno. Vyloučený František Skladaný z Olomouce (vlevo)...
Utkání 26. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - HC Kometa Brno, 2. prosince v...

Druhé místo si upevnil Třinec, jenž přehrál konkurenční Vítkovice 3:2 po prodloužení a dál se drží tři body za vedoucím Libercem, jenž své utkání předehrával už ve čtvrtek (Mladou Boleslav porazil 2:1 po prodloužení).

26. kolo hokejové extraligy

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 25. Bukarts (Honejsek, Kubiš). Rozhodčí: Čech, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 11:8. Bez využití. Diváci: 3358.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodloužení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Adamský (Kane, Krajíček), 6. Hrňa (Roth), 61. J. Petružálek (Roth) - 3. Kucsera (Tybor, Hrbas), 26. Výtisk (Olesz, Stastny). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 5:4 v prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kämpf (Sklenář), 25. Huml (Flemming, Vondrka), 55. Poletín (Valach, Koblasa), 60. Koblasa (Kämpf), 64. Kämpf (Skinner, Koblasa) - 20. Džerinš (Dietz), 26. Červený (Dragoun, Newton), 29. Šimánek (T. Knotek, Jarůšek), 58. Džerinš (Šimánek). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3977.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Klimek (J. Mikuš, P. Vrána), 25. P. Vrána (Klimek, Barinka) - 53. T. Svoboda (Kracík, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7036.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík - 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. L. Čermák (Gulaši, Trška). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 42. Klimenta (M. Kaut), 60. Nahodil (Schaus) - 6. M. Hořava (K. Reichel), 53. R. Hanzl (M. Hanzl), 59. Lukeš (T. Pavelka). Rozhodčí: Horák, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7424.

Na páté místo poskočila Sparta, která vyhrála pošesté za sebou, tentokrát přehrála Plzeň těsně 2:1. Chomutov v bláznivém duelu přetlačil Hradec Králové 5:4 v nastaveném čase. Další kolo extraligy se hraje v neděli.

Zlín - Karlovy Vary 1:0

O vítězi utkání rozhodla 25. minuta, v níž udělali hosté chybu v rozehrávce. Tu využil zlínský Antonín Honejsek, jenž rychle uvolnil Bukartse, který se trefil přesně do horního růžku branky. Karlovy Vary se však nevzdaly a bojovaly.

Ve zbytku druhé třetiny si místy vytvářely hodně velký tlak. Jenže nebyly schopny dát gól. A jelikož se neprosadily ani v závěrečné power-play, jedou přes celou republiku domů bez bodu.

Třinec - Vítkovice 3:2P

V Třinci se hrál hodně vyrovnaný zápas, ve kterém byli pořád o krok napřed domácí. Nejprve je dostal do vedení Adamský hned ve druhé minutě, jenž procedil puk mezi betony gólmana. Ani ne za minutu však vyrovnal Kucsera ranou z mezikruží.

Jenže v čase 5:43 vedli zase domácí: Roth nahrál mezi kruhy Hrňovi, jenž pálil k tyči. Ve druhé části vyrovnal Výtisk a duel dospěl do prodloužení. V něm rozhodl po 36 vteřinách Petružálek.

Chomutov - Hradec Králové 5:4P

V Chomutově se hrál bláznivý zápas. Na první trefu Kämpfa zareagoval hostující Džerinš, jenž dal gól doslova se sirénou v čase 19:59. Situaci rozsoudil videorozhodčí. Když domácí dostal podruhé do vedení Huml využitou přesilovkou za 16 vteřin, tak hradecký Červený vyrovnal po dalších 30 vteřinách ranou od modré.

Pak byli napřed zase hosté. Do vedení je dostal ještě ve druhé části Šimánek. Poletín vyrovnával až v čase 54:32. Když Džerinš skóroval podruhé v čase 57:30, byl Hradec blízko vítězství. Jenže 40 vteřin před koncem vyrovnal Koblasa a šlo se do prodloužení. V něm rozhodl Kämpf dorážkou Skinnerovy rány od modré.

Olomouc - Kometa 5:2

Na úvodní gól Strapáče, který tečoval Ondruškovu střelu od modré, rychle zareagoval Erat, jenž se prosadil švihem zápěstím, po kterém se puk otřel o tyčku a skončil v síti. Jenže domácí krátce po změně stran přidali dva rychlé góly.

Nejprve se po objetí branky prosadil Mikúš a pak využil přesilovku Skladaný. Když v čase 35:19 zvýšil na 4:1 Herman, vypadalo to s Kometou špatně. Hosté sice snížili, ale prohru už odvrátit nedokázali. Navíc při závěrečné power-play inkasovali popáté.

Pardubice - Litvínov 2:3

Litvínov se dostal do vedení díky nerovnosti na ledu. Abyste rozuměli: domácí brankář Kacetl posílal od zadního mantinelu puk na Nedbala, jenže ten se nečekaně odrazil a Hořava mohl skórovat. Hosté své těsné drželi až do času 41:50, kdy se po špatné rozehrávce Pavelky dostal do zakončení Klimenta. Obrat se však nekonal: rozhodnutí přišlo v čase 52:30, kdy využil Robin Hanzl přesilovku. Když se Pardubice pokoušely o zázrak při power-play, inkasovaly potřetí. Bylo rozhodnuto.

Sparta - Plzeň 2:1

Sparta se uklidnila v jedenácté minutě, kdy se štěstím po ráně od modré prosadil v závaru před brankou Klimek. Krátce po změně stran navíc využil přesilovku Vrána, jenž se dostal k odraženému puku a přesnou tyčí nedal Machovskému šanci.

Definitivně rozhodnout mohl o pár minut později Kumstát, ale ve vyložené šanci selhal. Domácí to ale mrzet nemuselo, Plzeń nepouštěli do vyloužených šancí a svůj náskok si tak uhlídali. Byť šest a půl minuty před koncem snížil Tomáš Svoboda.