Extraliga: Třinec přehrál Olomouc, Sparta padla a přestřelka ve Varech

17:47aktualizováno  20:12
PRAHA - Extraligový šlágr mezi Litvínovem a Kometou dospěl až do prodloužení, ve kterém domácí Verva potvrdila svou neporazitelnost. Sparta si připsala čtvrtou porážku za sebou, tentokrát proti Hradci Králové. Liberec zvítězil posedmé v řadě za tři body, Zlín porazil vysoko 4:0.

Třinecká radost. foto: ČTK

Litvínov v prodloužení či na nájezdy ještě neprohrál a stoprocentní bilanci po vypršení normální hrací doby udržel i po 20. kole. Skalp Komety vystřelil v přesilovce Kubát. Plzeň vyhrála nad Mladou Boleslaví 1:0, o jediný gól napínavého večera v západočeském městě se postaral Lev.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov. Petr Sýkora z Pardubic slaví.
HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera (radost domácích).

Liberec zvítězil už posedmé za sebou za tři body, přičemž premiérovým čistým kontem se blýskl Will. Karlovy Vary zastavily sérii pěti proher, odčinily vysokou porážku z Brna (2:8) a potěšily domácí fanoušky pěti góly. Pardubice porazily Chomutov a poprvé v aktuální základní části zvítězily ve dvou zápasech v řadě.

Brankáře Krále překonali Východočeši čtyřikrát. Sparta prohrála počtvrté za sebou, když v O2 aréně nezachytila začátek zápasu a už v deváté minutě střídala gólmana Novotného. Třinec si doma poradil s Olomoucí, která prohloubila své trápení v koncovce a druhému celku extraligové tabulky nedala jediný gól.

Litvínov - Kometa 3:2 po prodloužení

Zápas extraligového lídra a rozjetého Litvínova, který vyhrál 12 z posledních 13 zápasů? Mělo jít o šlágr kola a parádní podívanou. Obojí bylo nepochybně splněno, diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky tleskali pohlednému hokeji.

VÝSLEDKY 20. KOLA EXTRALIGY

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gerhát), 39. M. Hanzl (T. Pavelka), 64. Kubát (Lukeš, Gerhát) - 20. Haščák z trestného střílení, 46. Nečas (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hribik - J. Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 5235.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 34. Lev. Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Hradil - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:4, navíc Štich (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3869.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. P. Jelínek (Radivojevič), 24. Lakatoš (P. Jelínek, L. Krenželok), 44. J. Vlach (D. Špaček), 52. Bulíř (Jánošík). Rozhodčí: Hodek, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Kotvan (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5583.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Sičák (Vachovec, V. Tomeček), 14. Tuominen (Sičák, M. Rohan), 23. Skuhravý (Vachovec), 38. T. Rachůnek (T. Dvořák, Tuominen), 42. D. Kindl (Gorčík) - 1. P. Zdráhal (Sloboda, Kucsera), 10. Hudeček (Sloboda), 29. Vandas (Sloboda, O. Roman), 44. Kucsera (O. Roman). Rozhodčí: Lacina, Souček - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2211.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Schaus (P. Sýkora), 11. Tomášek (Klimenta, Leduc), 36. P. Sýkora (Schaus, Tomášek), 48. Bárta (Leduc, Rolinek) - 13. Kämpf (Koblasa). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 7012.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech, J. Mikuš), 24. M. Procházka (Nedomlel) - 8. Vydarený (Jarůšek), 9. T. Knotek (Červený), 19. Newton (R. Pavlík). Rozhodčí: Šír, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 8713.

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Martin Růžička (Roth, Marosz), 48. Kreps (Rákos, Martin Růžička), 50. Dravecký (Linhart, J. Petružálek), 53. Marosz (J. Petružálek, Martin Růžička). Rozhodčí: Polák, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 4628.

Jako první se prosadila Kometa, Haščák dal „gól do kabiny“, v čase 19:23 proměnil ranou mezi Janusovy betony trestné střílení. Litvínov otočil skóre ve druhé třetině. Nejprve se parádní střelou pod horní tyčku prosadil Hübl, v 39. minutě pak využil přesilovou hru Martin Hanzl. Brno srovnalo rovněž v početní převaze, běžela 46. minuta, když se prosadil Nečas.

V závěru třetí třetiny hrály oba týmy opatrně, oba chtěly bod. Rozhodnutí tak přineslo prodloužení tři na tři, po trestu pro Brno za špatné střídání se trefil ranou zápěstím Kubát. Skóroval poprvé v sezoně. Litvínov vyhrál doma podeváté v řadě, Kometě vrátil debakl 1:7. Na první tým tabulky se bodově dotáhl druhý Třinec. Nepříjemností večera byly vyhozené puky do hlediště, postupně zasáhly dva diváky a také fotografa.

Plzeň - Mladá Boleslav 1:0

Brankářské galapředstavení rozhodl jediným gólem Lev, ve 34. minutě vybojoval puk ve středním pásmu, protáhl se do útočné třetiny a po šikovné kličce vystřelil přes obránce. Nikterak prudká rána Lukášovi vypadla z výstroje a překvapivě doputovala až za brankovou čáru. Lukáš byl jinak perfektní, stejně jako domácí Machovský.

Oba předvedli několik vynikajících zákroků, mladoboleslavský gólman se blýskl především proti dorážce Indráka z druhé třetiny, ten plzeňský pak sedm minut před třetí sirénou suverénně zastavil brejk.

Liberec - Zlín 4:0

Liberec nezačal cestu za sedmou výhrou za sebou přesvědčivě, až na Jelínkovu šanci, kdy zkušený útočník minul prázdnou branku, se Bílí Tygři v první třetině, i kvůli dvěma vyloučením, k ničemu nedostali.

O osudu utkání rozhodl start prostředního dějství, ve 22. minutě skóroval Jelínek, přesně za další dvě minuty dorazil Jelínkovu střelu za bezmocného Šťůralu Lakatoš. Domácí měli více ze hry a kontrolovali zápas. Jejich výhru ještě podtrhli ve třetí třetině Vlach a po krásném sólu Bulíř. Will potřeboval na své první čisté konto za Liberec jen 18 zákroků.

Karlovy Vary - Vítkovice 5:4

Když po pouhých 24 sekundách skóroval zcela volný Zdráhal, ozvala se ozvěna brněnského debaklu. Jenže domácí fanoušky o 65 sekund uklidnil vyrovnávajícím gólem Sičák. Divoká přestřelka byla odstartována.

V prvních dvou třetinách nakonec padlo sedm gólů, do závěrečného dějství se šlo za stavu 4:3 pro domácí. Ve 42. minutě pak dal Kindl v oslabení vítězný gól Energie, Kucserova odpověď sice přišla rychle - za pouhé dvě minuty, ale nestačila. Vítkovicím nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře Bartošáka.

Sparta - Hradec Králové 2:3

Hradec rozhodl o svém vítězství hned v první třetině. V deváté minutě vedl 2:0, během 57 sekund se radovali Vydarený s Knotkem a vyhnali Novotného na střídačku. Sparta sice zvládla snížit po pěkné kombinaci dlouholetých parťáků Kumstáta s Pechem, kterou prvně jmenovaný zakončil z hrany brankoviště.

Nicméně Mountfield nepřestal být aktivnější a ještě před úvodní pauzu zvýšil na 3:1. Domácí se vrátili do zápasu ve druhé třetině, nejprve napálil Kumstát břevno, ve 24. minutě pak ranou na bližší tyč skóroval Procházka. Mountfield zareagoval pečlivou obranou a Pražany až do konce utkání k ničemu dalšímu nepustil.

Pardubice - Chomutov 4:1

Chomutov sice hrál proti Pardubicím poměrně disciplinovaně, Piráti dostali jen tři dvouminutové tresty, přesto v přesilových hrách dvakrát inkasovali. Domácí nasměroval k vítězství výborný začátek, v šesté minutě překonal Krále, chytajícího podruhé v sezoně, z otočky Schaus, v jedenácté skóroval Tomášek.

Chomutov poté snížil díky Kämpfově přesné trefě z mezikruží a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Dynamo. Pardubice odskočily na rozdíl dvou gólů v čase 35:06, švihem se od modré prosadil Sýkora. Na konečných 4:1 upravil ve třetí třetině Bárta. Chomutov se především v závěrečné dvacetiminutovce nedostával do šancí, domácí skvěle bránili.

Třinec - Olomouc 4:0

Třinec se rychle ujal vedení, když ve čtvrté minutě využil signalizovanou výhodu Růžička. Druhý gól ale domácí dlouho nemohli přidat, čelili houževnatému soupeři a dobře chytajícímu Falterovi. Oceláře svého protivníka nakonec přece zlomili, v čase 47:44 se trefil Kreps, kterého našel zpětnou přihrávkou Rákos.

O 110 sekund později už to bylo o tři trefy a Třinec na ledě dominoval. Konečnou podobu skóre pak určil Marosz, který se opřel do Petružálkovy přihrávky a po ledě překonal olomouckého gólmana.