Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Extraliga: tažení Pirátů z Chomutova nezastavila ani Sparta, slaví i Boleslav

20:06aktualizováno  21:01
PRAHA - Hokejisté Chomutova potvrdili parádní vstup do nové sezony a zvítězili i v 6. kole extraligy. Tentokrát si na domácím ledě poradili se Spartou, kterou porazili 4:3 v prodloužení. V čele tabulky je však nadále Třinec, který zvítězil 3:0 na ledě mistrovského Liberce.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha. Chomutovský hráč Michal Poletín se raduje z gólu. foto: ČTK

Hodně zklamaní jsou fanoušci Plzně, jejichž tým doma ztratil utkání s Olomoucí, v němž vedl už 3:0. Hanácí se však nevzdali a nakonec slaví po výsledku 6:5 z prodloužení.

V prvním skončeném zápase pátečního večera zvítězila Mladá Boleslav ve Vítkovicích přesvědčivě 5:2. Litvínov vybojoval dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech s Hradcem.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha. Chomutovský hráč Michal Poletín se raduje z...
HC Škoda Plzeň - HC Olomouc. Radost hráčů Olomouce z gólu.

Poslední dva duely kola se hrají později: Karlovy Vary hostí Kometu v neděli od 15:30 a duel Pardubice - Zlín je na programu až 11. října.

Vítkovice - Mladá Boleslav 2:5

Vítkovice se dostaly do vedení už v úvodu, kdy se dorážkou prosadil Květoň. Jenže Boleslav poté během 44 vteřin výsledek otočila. Nejprve vyrovnal Žejdl ranou z těžkého úhlu a pak Pastor překvapil gólmana Bartošáka ranou od modré.

VÝSLEDKY 6. KOLA EXTRALIGY

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. D. Květoň (Sloboda, Roman), 33. Baranka (Szturc) - 10. Žejdl (Vampola, Trončinský), 11. Pastor (Hyka, Trončinský), 37. Stříteský (Trončinský), 51. Pacovský (Urban, Pospíšil), 60. Vampola (Klepiš). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Gebauer, Kotlík. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3921.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valach (Skokan), 8. Poletín (Huml, Vondrka), 13. Poletín (Kämpf, Skokan), 63. Tomica (V. Růžička ml.) - 1. Piskáček, 11. Vrána (Čajkovský, Ihnacak), 32. Pech (Kudrna, Čajkovský). Rozhodčí: M. Petružálek, Šír - Zavřel, Frodl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5072.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 5:6 v prodloužení (3:0, 1:4, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (Kratěna, Kadlec), 16. Hrnka z trest. střílení, 18. Johnson (Kratěna, Kadlec), 32. Pulpán (D. Kubalík), 54. D. Kubalík (Čerešňák, Kracík) - 21. J. Knotek (Holec), 24. J. Knotek (Laš, Holec), 24. Strapáč (Ostřížek, Eberle), 29. Strapáč (Eberle, Ostřížek), 54. J. Mikúš (Burian), 65. Eberle (Holec). Rozhodčí: T. Horák, Hribik - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Kubka - Matai oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3789.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Chmielewski (Marosz), 44. M. Růžička (Roth), 60. Dravecký (Rákos). Rozhodčí: Hodek, Krob - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 5143.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Gula (R. Hanzl), 58. Lukeš (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd R. Hanzl - 10. Kukumberg (Červený, Köhler), 49. Jarůšek (Potulny, Dietz). Rozhodčí: Hejduk, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Köhler (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 4123.

Ostravané sice v polovině utkání vyrovnali v přesilovce pět na tři, ovšem nakonec slavili hosté. Vítězný gól dal Stříteský v početní výhodě ranou od modré, pojistku přidal v čase 50:54 Pacovský po úniku, kdy dostal přihrávku od Urbana. Když to domácí zkoušeli v šesti, přidal pátý gól Vampola.

Chomutov - Sparta 4:3PP

V Chomutově to bylo divoké utkání. Nejprve šli do vedení hosté, kdy se první střelou v zápase prosadil Piskáček. Valach ale brzy vyrovnal ranou od modré a Poletín o chvíli později využil přesilovku za pouhých osm vteřin pohotovou dorážkou. Sparťan Vrána v 11. minutě vyrovnal po pěkném úniku, ale Poletín za dvě minuty odpověděl přesným golfákem - 3:2.

Gólová přestřelka se pak uklidnila, až v polovině duelu vyrovnal Pech - využitou přesilovkou po 14 vteřinách. Utkání nakonec dospěla do prodloužení, v němž rozhodl Tomica: v přečíslení dvou na jednoho dostal přesnou příhrávku od Růžičky a střílel do odkryté branky.

Plzeň - Olomouc 5:6PP

Byl to ale v Plzni blázinec! Domácí se nejdřív dostali do třígólového vedení a zdálo se, že je rozhodnuto. Postupně skórovali Tomáš Svoboda v přesilovce, Hrnka z trestného střílení a Johnson v další početní výhodě. Jenže Olomouc se nevzdala.

Už v čase 20:17 ji nakoplo Knotkovo snížení, ten samý hráč v čase 23:09 dával na 2:3, byť byl faulován a za dalších 31 vteřin bylo srovnáno, když Strapáč objel branku a zasunul puk u protější tyče. Hanáci pak šli dokonce dvakrát do vedení.

Na druhý Strapáčův gól ale zareagoval Pulpán v početní výhodě a podruhé vyrovnal Kubalík po 23 vteřinách od vedoucí trefy Mikúše. Utkání nakonec dospělo do prodloužení. Pět vteřin před jeho koncem rozhodl hostující Eberle, jenž dorážel Holcovu střelu.

Litvínov - Hradec Králové 3:2SN

Hradci v desáté minutě vyšla přímočará akce, kdy Červený od levého mantinelu našel před brankou volného Kukumberga, který zamířil k bližší tyči. Litvínov brzy vyrovnal. Nejdřív sice Sörvik nevyužil dobrou příležitost z mezikruží, ale o chvíli později se ujalo Gulovo slabé nahození od modré.

Domácí pak mohli skóre otočit, jenže Martynek ani Černý v dobrých pozicích nemířili přesně, a tak šli Východočeši ve třetí části podruhé do vedení: Jarůšek v přesilovce po nahození Dietze dostal puk od Potulného a pohotově doklepl do odkryté branky. Prohru Litvínova odvrátil Lukeš v čase 57:43 ranou pod horní tyčku. V samostatných nájezdech naopak rozhodl domácí Hanzl kličkou do forhendu.

Liberec - Třinec 0:3

Třinec se dostal do vedení na začátku druhé třetiny, kdy střelu Marosze z pravého kruhu vyrazil Lašák jen na najíždějícího Chmielevského, který nezaváhal. Domácí snahu o vyrovnání zchladil v čase 43:44 hostující kanonýr Růžička, který dal svůj první letošní gól: v přesilovce dostal přihrávku od Rotha a pohotově zamířil do odkrytého kouta liberecké branky. Výsledek nakonec pečetil Dravecký při power-play Bílých Tygrů.