Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Extraliga otevřela své brány. Nováček nebodoval

22:03
CHOMUTOV - Nováček hokejové extraligy Chomutov vstoupil v dnešní předehrávce prvního kola do soutěže porážkou s úřadujícím vicemistrem Kometou Brno 2:4. Zápas rozhodl v 52. minutě svou druhou brankou v utkání Jakub Svoboda, výsledek ještě pojistil Roman Erat.

Vlevo Leoš Čermák z Brna při potyčce s Vojtěchem Polákem (druhý zleva) z Chomutova foto: ČTK

Po slavnostním úvodu, při němž ne zcela zaplněná aréna přivítala v Chomutově nejvyšší soutěž po 38 letech, se domácí dostali rychle do přesilovky po Kováčikově vyloučení, ale Kometa odolala. První velkou šanci měl na druhé straně mladík Wasserbauer a následně při Palinově trestu netrefil odkrytou braku po přihrávce Jakuba Svobody jeho jmenovec Tomáš.

Chomutov - Brno 2:4

Branky a nahrávky: 18. Lušňák (Zálešák, D. Hruška), 40. Hromas (Lušňák, Rýgl) - 25. Koreis (M. Hořava, H. Zohorna), 39. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 52. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 55. Erat (Žižka, Kováčik). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 4640.

Při velkém tlaku hostů mohl otevřít skóre i Jakub Svoboda. Domácí se následně ubránili při trestech Důrase a Davida Hrušky a po nedovolených zákrocích Švrčka, Bičánka a Dlouhého se jim naskytla dlouhá přesilovka pěti proti třem, kterou využili. V čase 17:47 vstřelil první branku nového ročníku slovenský útočník Lušňák, který dorazil puk do sítě po nahození svého krajana a švagra Zálešáka.

Kometa, oslabená v úvodu sezony o útočníky Divíška, Holce, Petrovického a Němce, se snažila vyrovnat. V úvodu druhé části nevyzrál na Řehoře Tomáš Svoboda, v 25. minutě už se ale Brno prosadilo. Tísněný Koreis objel branku, vystřelil a dostal se i k dorážce, kterou zakončil úspěšně bekhendem.

V 35. minutě ujížděl Hromas, ale brněnská defenzíva jej stihla odzbrojit. Závěr druhého dějství nabídl dvě slepené branky. Nejdříve po kombinaci Komety otočil stav po přihrávce Jana Hrušky Jakub Svoboda a už za 18 vteřin po Lušňákově nahození z pravé strany od mantinelu tečoval puk před brankou Hromas a opět vyrovnal.

Ve třetí třetině nejdříve zahrozil Jakub Svoboda, pak se hosté ubránili při Krejčiříkově trestu. V 46. minutě měl další možnost Tomáš Svoboda, z brejku po Ondřejově akci dostal puk za Trvajova záda Jíra, ale sudí si u videorozhodčího potvrdili, že to bylo vysokou holí.

Rozhodnutí přinesla 52. minuta, kdy dostal prostor v mezikruží Jakub Svoboda a trefil se přesně do pravého horního rohu. Za tři minuty pojistil výhru Brna v přesilovce po Žižkově přihrávce Erat.