Extraliga nemá neporažené: Pardubice nestačily na Reichelův Litvínov

21:24aktualizováno  23:25
V hokejové extralize není již po 4. kole neporažený tým. Posledním, kdo držel čistý štít, byli hráči Pardubic, ale ti po slibném startu podlehli na ledě Litvínova 1:3. Na trápení z minulé sezony dávají vzpomenout Karlovy Vary. Západočeši vedení novým koučem Antonínem Stavjaňou jsou po třech odehraných zápasech jako jediný tým soutěže bez získaného bodu a uzavírají tabulku.

Hokejisté HC Benzina Litvínov slaví foto: ČTK

Pozápasové ohlasy

Jiří Kučera (Litvínov): "Brzký gól, který jsme dostali, nás vyburcoval, hráli jsme zodpovědně a otočili v první třetiny stav. Ve druhé části nás podržel Jarda Hübl, který chytil nájezd. Ve třetí třetině jsme hráli dobře zezadu a výsledek si pohlídali."

Josef Jandač (Pardubice): "Sice jsme hned v první minutě vstřelili gól, ale asi nám to ublížilo. Mysleli jsme si, že vše půjde samo. Soupeř nám dal gól z přesilovky a z přečíslení. Potom hráli domácí dobře a kontrolovali hru. Měli jsme přesilovky, nájezd, ale gól jsme bohužel nedali. Nehráli jsme dnes jako mužstvo a to nás stálo body."

Pardubice svůj boj o prodloužení vítězné série v nejvyšší soutěži, která v součtu s posledními vyřazovacími boji čítala již 14 zápasů, začali skvěle a zaskočili Litvínov úvodní brankou již po 47 vteřinách hry. Domácí však kontrovali již o 75 sekund později. Vítěznou branku vstřelil už ve 13. minutě Vojtěch Kubinčák. Pardubický Libor Pivko pak ještě nevyužil trestné střílení, ze stejné situace naopak přidal pojistku Peter Jánský.

V magnetu dnešního programu si Liberec až překvapivě snadno poradil s domácí Plzní a díky pěti využitým přesilovkám zvítězil vysoko 6:1. Severočeši vedli již v polovině zápasu 4:0. K posunu Bílých Tygrů na první příčku průběžné tabulky přispěli dvougólový střelci Miloslav Hořava a Tomáš Klimenta, tři asistence si připsal zkušený Petr Nedvěd.

Hráči Karlových Varů sice stejně jako v předchozích dvou zápasech měli svůj duel dobře rozehraný, ale jejich souboj s Vítkovicemi skončil nakonec debaklem 2:6. "Není to jednoduchá situace. Ještě za stavu 2:1 pět šest minut před koncem druhé třetiny jsem byl přesvědčený, že jsme na dobré cestě utkání zvládnout. Znovu se ukázalo, že to není nějaký hokejový problém, ale psychický blok," řekl po utkání trenér Stavjaňa.

V dalších zápasech uspěla v jihomoravském derby Kometa Brno na ledě Zlína (4:1), Třinec rozstřílel Kladno (7:3) a České Budějovice udolaly Mladou Boleslav (3:2). V pražském derby, které se předehrávalo již ve čtvrtek, porazila Sparta svého rivala Slavii 5:3, přestože prohrávala v průběhu duelu už 1:3.

Litvínov - Pardubice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

HC Benzina Litvínov - HC Eaton Pardubice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky
: 3. Černošek (Kracík, Vopat), 13. Kubinčák (Lukeš, V.  Hübl), 51. Jánský z tr. střílení - 1. Rákos (Koukal).

Rozhodčí: Husička, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4234.

Třinec - Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)

HC Oceláři Třinec - HC Vagnerplast Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. M. Růžička (Kohn, Polanský), 2. Varaďa (Hudec, Bonk), 12. Hudec (Polák, Bonk), 23. M. Růžička (Hrabal, Krajíček), 26. M. Růžička (Adamský), 30. Adamský (Peterek), 33. Polák - 37. Bělohlav (L. Procházka, Knotek), 39. Melka (Kalla, Toman), 48. Kuchler (Knotek, Toman).

Rozhodčí: Polák, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 10:13, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 2803.

České Budějovice - Mladá Boleslav 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

HC České Budějovice - BK Mladá Boleslav 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Gulaš (Ptáček), 4. Martynek (R. Pšurný), 24. R. Pšurný (Kuchejda) - 12. Fabuš (Marušák, Macho), 36. Milroy (Vrbata).

Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4227.

Zlín - Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

PSG Zlín - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Švrček (T. Sýkora, Důras) - 7. Veselý (Hubáček), 7. Huml (Jaroslav Svoboda), 29. Kvapil (R. Hruška, Zubíček), 56. Balej (Kvapil, Malec). Rozhodčí: Blecha, Minář - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 5803.

Karlovy Vary - Vítkovice 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

HC Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Dej (D. Hruška), 13. Čutta (Nosek) - 9. Káňa (Vrána), 25. Svačina (Malík, Vrána), 36. Huna, 38. Pohl (Malík, Vrána), 39. Svačina (Malík, Burger), 47. Malík (Huna, Burger).

Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2893.

Plzeň - Liberec 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Vlasák (Straka, Slaney) - 13. Hořava (Vak, Čakajík), 20. Hořava (Nedvěd), 21. Čakajík (Hunkes, Nedvěd), 31. Klimenta (Rýgl), 55. Dušek (Podkonický, Nedvěd), 56. Klimenta (Víšek, Plodek).

Rozhodčí: Björk (Švéd.), Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:11, navíc Dvořák - Podkonický oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:5. Diváci: 4415.