Sevilla nakročila do finále Evropské ligy, Neapol doma jen remizovala

23:15
PRAHA - Fotbalisté Sevilly výrazně nakročili k postupu do finále Evropské ligy. Obhájce trofeje v úvodním semifinále porazil doma Fiorentinu 3:0 díky dvěma gólům a asistenci Aleixe Vidala. Ve druhém utkání Neapol nevyužila výhodu domácího prostředí a s Dněpropetrovskem jen remizovala 1:1. Odvety se hrají za týden.

Fotbalisté Sevilly se radují ze vstřelené branky. foto: ČTK/AP

V Seville měla první větší šanci Fiorentina, Gómez však z hranice šestnáctky střílel nad břevno. Domácí hru vyrovnali a v 17. minutě šli po umístěné Vidalově ráně do vedení.

Rychlé vyrovnání odmítl Fernández, který zblízka nepochopitelně přestřelil a o chvíli později zahodil další příležitost hostů Salah.

Španělskému mužstvu se povedl i vstup do druhé půle a v 52. minutě přidalo druhý gól. Obrana Fiorentiny znovu zaváhala na pravé straně, kde se z pozice krajního beka podruhé trefil Vidal.

Dvakrát Messi, jednou Neymar. Barcelona zničila Bayern ve druhé půli

Na rozdíl tří branek zvýšil čtvrt hodiny před koncem střídající útočník Gameiro, jenž se prosadil zblízka po necelé minutě na hřišti. Fiorentina venku prohrála poprvé po dvanácti pohárových zápasech.

Neapol mohla otevřít skóre už v deváté minutě, jenže Insigne trefil z dalekonosného voleje tyčku. Hosté s brankářem Laštůvkou na lavičce a bez zraněného obránce Mazucha v první půli dobře bránili a nejproduktivnější tým této sezony Evropské ligy do větších šancí nepouštěli.

Italský celek otevřel skóre až pět minut po pauze. Na Insigneho roh si naskočil López a razantní hlavičkou nedal Bojkovi šanci. Ukrajinský gólman pak ale hodně přiživil naděje Dněpropetrovsku, když zneškodnil hned tři pokusy domácího kanonýra Higuaína.

Neapol na neproměněné šance doplatila v 81. minutě. Fedeckij poslal míč do šestnáctky a na zadní tyči ho doklepl do sítě čerstvý náhradník Selezňov. Gólu však zřejmě předcházel ofsajd.

Úvodní zápasy semifinále fotbalové Evropské ligy

FC Sevilla - ACF Fiorentina 3:0 (1:0)

Branky: 17. a 52. A. Vidal, 75. Gameiro. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Carrico, Krychowiak - Alonso, Valero. Diváci: 35.840.

S.S.C. Neapol - Dněpr Dněpropetrovsk 1:1 (0:0)

Branky: 50. D. López - 81. Selezňov. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.). ŽK: Kankava, Fedeckij (oba Dněpr).