Eto'o dostal důvěru a sestřelil United. Jsem nadšený, řekl Mourinho

11:31
PRAHA - Od svého letního příchodu do Chelsea vstřelil kamerunský fotbalista Samuel Eto'o jen tři ligové góly. Až do neděle. Proti Manchesteru United (3:1) přidal stejnou porci branek během jediného zápasu. "Byl fantastický," chválil trenér José Mourinho.

Samuel Eto'o z Chelsea foto: ČTK/AP

Kouč Mourinho zařazením Eto'a do základní sestavy překvapil. Spíš se počítalo s tím, že od první minuty vyběhne Fernando Torres.

Kamerunský útočník, který se před lety proslavil v Barceloně, však přesvědčil o správnosti trenérova rozhodnutí. Proti Manchesteru se stal hrdinou sledovaného šlágru a Chelsea může děkovat především jemu, že nadále ztrácí na vedoucí Arsenal pouze dva body.

"Jsem nadšený, když se některý z mých hráčů stane hvězdou zápasu," liboval si Mourinho. "Proč jsem nasadil jeho a ne Torrese? Myslím, že Eto'o je víc technický a zvládá líp, když mu soupeř nenechá tolik prostoru."

17. minuta: Eto'o před pokutovým územím zatancoval nad míčem a vystřelil. Střelu z dvaceti metrů ještě tečoval Carrick tak, že míč zapadl za záda brankáře De Gey.

45. minuta: United sice ubránili rohový kop, ale Chelsea se do pokutového území rychle vrátila. Oscar odcentroval na úplně volného Eto'a, který už byl na malém vápně v jednoduché pozici.

49. minuta: Kamerunský útočník zaznamenal hattrick! Po rohovém kopu hlavičkoval Cahill a brankář De Gea míč jen vyrazil před sebe. Tam už číhal Eto'o, kterému stačilo jednoduše dorazit za záda ležícího gólmana - 3:0!

Samuel Eto´o rozhodl zápas proti Manchesteru United.

Přitom když Eto'o v roce 2011 přestoupil do Machačkaly, vypadalo to na konec úžasné kariéry. Jako by po výrazných letech v Barceloně a Interu Milán už neměl nejvyšší ambice a před sportovním důchodem si šel ještě vydělat do bohatého ruského klubu.

Ale čtyřnásobný nejlepší hráč Afriky (2003, 2004, 2005 a 2010) a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů (2006 a 2009) v neděli dokázal, že ve velkém týmu může zářit i ve dvaatřiceti letech. Ve dvaceti soutěžních zápasech za Chelsea vstřelil osm gólů.

Přitom v létě přestoupil do Londýna až poté, co Mourinho neuspěl s nabídkou na Wayneho Rooneyho z Manchesteru United. Chelsea útočníka potřebovala, ale příchod Eto´a spíš vypadal, jako by na ni nikdo lepší nezbyl.

V neděli Eto'o vyslal do fotbalového světa vzkaz: "Ještě nejsem odepsaný!"

Zatímco na hřišti si počínal suverénně, při rozhovoru po zápase se trápil. Eto'o totiž neumí anglicky. Když měl okomentovat svůj hattrick, odpověděl francouzsky.

Reportér Sky Sports si proto vzal na pomoc obránce Johna Terryho: "Co říkal?"

Kapitán Chelsea se šibalsky usmál a dlouhou odpověď přeložil pár slovy: "Je prý velmi šťastný."

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.