Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Erraniová a Šarapovová uspěly ve čtvrtfinále US Open

US Open

21:46
NEW YORK - Italská tenistka Sara Erraniová porazila na US Open svoji deblovou partnerku a krajanku Robertu Vinciovou 6:2, 6:4 a poprvé si v New Yorku zahraje semifinále. Mezi nejlepší čtyřkou je i třetí nasazená Maria Šarapovová z Ruska, která podruhé za sebou otočila zápas přerušený kvůli dešti a zdolala Francouzku Marion Bartoliovou 3:6, 6:3 a 6:4.

Maria Šarapovová foto: Reuters

O další postup se Erraniová střetne s vítězkou utkání mezi favorizovanou Serenou Williamsovou z USA a srbskou hráčkou Anou Ivanovičovou. Šarapovovou čeká souboj se světovou jedničkou Viktorií Azarenkovou z Běloruska. Středeční program US Open začal s dvouhodinovým zpožděním kvůli dešti.

Erraniová po nástupu na kurt dominovala, hrála vyrovnaně a soupeřce vzala čtyřikrát servis. Vinciová se dopustila 37 chyb a prohrála za hodinu a dvanáct minut. Desátá nasazená Erraniová, finalistka letošního Roland Garros, se stala první Italkou v semifinále US Open v moderní éře.

Češi na US Open

Společně jsou Erraniová a Vinciová ve Flushing Meadows v semifinále čtyřhry, v které plní roli druhého nasazeného páru.

Šarapovová začala zápas s Bartoliovou v úterý velmi špatně. S osmifinálovou přemožitelkou Petry Kvitové prohrávala rychle 0:4, pak hráčky zahnal do šaten hurikán Isaac a na kurt se dostaly až další den. První set Ruska nezachránila, ale v dalších dvou zvládla lépe koncovky a dokázala Francouzku vyřadit.

"Déšť mi dopřál několik hodin pauzy, dobře jsem se vyspala a jsem ráda, že jsem to zase v dohrávce zvládla. Už jsem tady takhle daleko dlouho nebyla," řekla na kurtu Ruska, která je v semifinále US Open poprvé od roku 2006, kdy turnaj vyhrála.

Déšť pomohl Šarapovové už o kolo dříve. V osmifinále prohrávala s krajankou Naďou Petrovovou v rozhodující sadě 0:2, ale o vynucené pauze se poradila po telefonu i s otcem a pak zápas otočila.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...