Eliášův gól nezabránil prohře New Jersey, Hudler skóroval do sítě San Jose

7:18aktualizováno  11:12
NEW YORK - Český útočník Patrik Eliáš vstřelil v pondělním utkání NHL jediný gól hokejistů New Jersey, kteří podlehli doma Edmontonu 1:2. Třebíčský rodák byl před zápasem ještě dodatečně vyznamenán za dosažení 1000 bodů v soutěži a slavnostní náladu si přenesl na led, když hned v páté minutě otevřel skóre po přihrávce Martina Havláta.

Patrik Eliáš skóroval za Devils čtyřikrát proti Islanders v roce 2003. foto: Reuters

Nejhorší tým Západní konference ale v dalším průběhu stav otočil brankami Oscara Klefboma a Neila Jakupova, který přitom z utkání málem odstoupil. Po srážce s protihráčem Stevem Bernierem byl na ledě pár minut otřesen, než odešel na ošetřovnu. Z ní se vrátil s několika stehy nad rty.

„Chtěl jsem střídat a vůbec jsem ho neviděl. Nejdříve jsem nebyl optimistou, když jsem viděl, co se stalo, ale chtěl jsem vrátit,“ uvedl Jakupov.

Poslední měsíc to vypadalo, že se Devils zvedají, ale nyní nebodovali podruhé za sebou a ve Východní konferenci mají manko 12 bodů na poslední postupové místo do play off.

„Spoustů věcí jsme udělali špatně. Nedokázali jsme si vypracovat souvislý tlak v jejich pásmu a naopak jsme hráli často u nás,“ uvedl Scott Gomez. Hráči New Jersey vyslali na branku jen 14 střel.

Sestřih z utkání New Jersey - Edmonton

Z českých hokejistů se v pondělí gólově prosadil ještě Jiří Hudler, který se šestnáctou trefou v sezoně podílel na výhře Calgary 4:1 na ledě San Jose. Olomoucký rodák vstřelil v závěrečné třetině třetí gól Flames, když v přesilové hře zakončil ranou z mezikruží hezkou kombinaci a vrátil týmu dvoubrankový náskok.

„Drželi jsme se svého systému a pak jsme dali nesmírně důležitý třetí gól. Ten jim vzal vítr z plachet,“ komentoval kapitán Calgary Mark Giordano Hudlerovu branku.

Do statistik se zapsal i útočník Vancouveru Radim Vrbata, po jehož nezištné přihrávce snížil Shawn Matthias střelou do prázdné branky náskok Minnesoty na 2:3. Hokejisté Wild si ale vítězství nenechali vzít a nakonec porazili doma Canucks 5:3.

„Pokazili jsme si to v první třetině, po které jsme prohrávali o dvě branky. Kdybych dostal o jeden gól méně, byl by to úplně jiný zápas. Takhle jsme museli celou dobu dotahovat a to je těžké,“ řekl gólman Vancouveru Ryan Miller.

Obhájce Stanleyova poháru Los Angeles vyhrálo v Columbusu 4:3, ale zůstává tři body za postupem do play off. „Dnes hráli velmi dobře. Skvěle bruslili, napadali, vyhrávali osobní souboje a lépe nakládali se svými šancemi. Byl jich plný led,“ vyzdvihl trenér Columbusu Todd Richards výkon Los Angeles.

Výsledky NHL

New Jersey - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Eliáš (Havlát) - 20. Klefbom, 33. Jakupov. Střely na branku: 14:24. Diváci: 11.519. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Jakupov (oba Edmonton), 3. Eliáš (New Jersey).

Columbus - Los Angeles 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 2. Skille, 35. Hartnell, 59. Savard - 3. King, 9. Toffoli, 36. Carter, 42. Brown. Střely na branku: 26:44. Diváci: 14.703. Hvězdy zápasu: 1. King, 2. Carter (oba Los Angeles), 3. Hartnell (Columbus).

Minnesota - Vancouver 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)

Branky: 6. Schroder, 8. Pominville, 16. Niederreiter, 28. Suter, 28. Brodziak - 11. Kassian, 22. Matthias (Vrbata), 58. Stanton. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.804. Hvězdy utkání: 1. Koivu, 2. Pominville , 3. Schroder (všichni Minnesota).

Chicago - Arizona 2:3sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 33. a 53. Hossa - 44. a rozhodující sam. nájezd Vermette, 38. Doan. Střely na branku: 38:29. Diváci: 21.337. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Arizona), 2. Hossa (Chicago), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

San Jose - Calgary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 40. Burns - 15. Raymond, 29. Bouma, 46. Hudler, 59. Jones. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.010. Hvězdy zápasu: 1. Bouma, 2. Russell, 3. Giordano (všichni Calgary).