Eliáš s Jágrem zařídili výhru v prodloužení, dvoubodový byl i Hudler

7:07aktualizováno  7:20
NEW YORK - Patrik Eliáš a Jaromír Jágr ve čtvrtečním utkání NHL zařídili výhru New Jersey 3:2 v prodloužení na ledě Dallasu. Eliáš s Jágrovým přispěním vstřelil rozhodující gól, oba si navíc připsali ještě po jedné asistenci.

Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Eric Gelinas, Travis Zajac slaví gól. foto: ČTK

Devils vedli v polovině zápasu už 2:0. Nejprve v 11. minutě po Jágrově přihrávce otevřel skóre Dainius Zubrus, ve 30. minutě byli Eliáš a Jágr součástí přesilovkové kombinace, kterou zakončil tvrdou ranou Travis Zajac. Náskok ale hosté neudrželi. Už za minutu snížil Jamie Benn, v poslední minutě třetí třetiny pak po velkém závaru před brankou při power-play vyrovnal Tyler Seguin.

Hned v úvodu prodloužení však Jamie Benn fauloval Eliáše a české útočné duo vzápětí slavilo vítězný gól. Jágr si v přesilovce svým typickým způsobem vyjel od mantinelu do palebné pozice, jeho nahození před branku lehce tečoval Zajac a odražený kotouč uklidil do odkryté sítě Eliáš, který byl vyhlášen první hvězdou utkání.

"Když jsem dostal puk na hokejku, viděl jsem, že všichni spoluhráči jsou dobře obsazení. Takže jsem nemohl přihrávat. Jediný, koho nechali trochu volného, byl Travis. Tak jsem prostě vyslal na branku něco mezi střelou a přihrávkou," řekl Jágr k rozhodujícímu momentu zápasu.

"Myslím, že jsme podali nejlepší výkon, jaký jsme na ledě soupeře mohli," pochválil tým trenér Peter DeBoer. "Umožnili jsme soupeři jen čtrnáct střel. Na konci základní hrací doby jsme měli trošku smůlu, ale dokázali jsme se z vyrovnání oklepat a myslím, že jsme si dnes dva body zasloužili," dodal DeBoer.

Dallas - New Jersey

Gól a asistenci stejně jako Eliáš zaznamenal Jiří Hudler při vítězství Calgary nad San Jose 4:1. Hudler nejprve v druhé třetině přihrál na druhý gól Flames, v 59. minutě pak pečetil výhru trefou do prázdné branky při power-play "Žraloků". Jednu asistenci si připsal obránce Ladislav Šmíd.

Calgary zvítězilo počtvrté v řadě doma po předchozí sérii sedmi porážek. "Poučili jsme se a začali dělat správné věci," řekl brankář Karri Ramo, který k výhře přispěl 27 zákroky. O čisté konto jej připravil svým prvním gólem v NHL Eriah Hayes na začátku třetí třetiny. "Žraloci" skórovali po dlouhých 160 minutách, nic to ale nezměnilo na tom, že utrpěli třetí porážku během čtyř dnů.

Calgary - San Jose

Po pěti zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno, se znovu zapsal do statistik Tomáš Plekanec. Reprezentační kapitán pro blížící se olympijský turnaj v Soči se jednou přihrávkou podílel na výhře Montrealu 4:1 v Bostonu.

Canadiens prokázali, že na Bruins umí, protože vyhráli pátý vzájemný zápas v řadě. Boston, který v předchozích třech zápasech nasázel soupeřům pokaždé šest gólů, tentokrát narazil na dobrou obranu a skvělého brankáře Petera Budaje, jenž si připsal 34 úspěšných zákroků.

"Proč se nám na Boston tak daří? Nevím. Lidé se na to ptají, ale opravdu neděláme nic speciálního," řekl slovenský gólman. "Ale je pravda, že se na tento tradiční souboj vždy těšíme a asi se na ně prostě umíme připravit," dodal.

Boston - Montreal

Popáté za sebou dokázal bodovat útočník Ondřej Palát z Tampy Bay. Stejně jako v minulém utkání s Torontem si i proti Ottawě připsal dvě asistence, Lightning ale znovu prohráli, tentokrát 3:5. Senators přitom vedli už 5:1 a hosté po Palátových přihrávkách v posledních deseti minutách třetí třetiny pouze korigovali skóre.

Tampa přišla nejen o body, ale také o brankářskou jedničku Bena Bishopa. Ten odstoupil kvůli zranění, které si přivodil při prvním inkasovaném gólu už po necelých dvou minutách hry.

Výsledky NHL

• Boston - Montreal 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
    Branky: 16. Hamilton - 3. Jemelin, 15. Pacioretty, 32. Gionta (Plekanec), 34. Briere. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.565.
  • Toronto - Florida 6:3 (1:2, 2:0, 3:1) Branky: 17. Franson, 21. Raymond, 21. Van Riemsdyk, 45. Kulemin, 47. Lupul, 59. Bozak - 2. Bjugstad, 14. Bergenheim, 55. Kulikov. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.448.
  • Columbus - Washington 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
  • Branky: 17. a 33. Johansen, 13. MacKenzie, 21. Dubinsky, 45. Atkinson - 39. J. Ward, 44. Fehr. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16.047.
  • Ottawa - Tampa Bay 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
    Branky: 2. Methot, 20. Karlsson (M. Michálek), 27. Z. Smith, 39. Turris, 47. Ryan - 24. Killorn, 53. Johnson (Palát), 58. Hedman (Palát). Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.757.
  • Colorado - Minnesota 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
    Branky: 5. O'Reilly, 22. Mitchell, 30. Stastny, 36. Talbot, 58. MacKinnon - 7. a 48. Parise, 53. Granlund, 58. Pominville. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14.697.
  • Calgary - San Jose 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
    Branky: 10. Stempniak, 24. Giordano (Hudler), 54. Monahan (Šmíd), 59. Hudler - 41. Hayes. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.289.
  • Phoenix - Buffalo 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
    Branky: 19. Vermette, 19. Moss (Z. Michálek) - 7. Ennis, 27. Ott, 42. Girgensons. Střely na branku: 40:28. Diváci: 13.000.
  • Dallas - New Jersey 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
    Branky: 31. Jamie Benn, 60. Seguin - 11. Zubrus (Jágr, Židlický), 30. Zajac (Eliáš), 61. Eliáš (Jágr). Střely na branku: 16:24. Diváci: 14.273.
  • Anaheim - Philadelphia 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
    Branky: 11. Maroon, 20. Getzlaf, 31. Perry, 53. Winik, 60. S. Koivu - 15. Lecavalier, 46. Read, 60. Raffl. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.007.
  • Los Angeles - Pittsburgh 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
    Branky: 10. Kopitar - 1. Malkin, 11. Kunitz, 12. J. Jokinen, 32. Glass. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.118.