Eliáš gólem a asistencí přispěl k výhře nad Philadelphií

7:07
NEW YORK - Hokejový útočník Patrik Eliáš vstřelil ve středečním utkání NHL svůj devátý gól v sezoně, na další přihrál a výrazně tak přispěl k výhře New Jersey nad Philadelphií 5:2. V dresu poražených si připsal gól a asistenci Jakub Voráček.

Český hokejista Patrik Eliáš slaví se spoluhráči z New Jersey Devils foto: Reuters

Souboj dvou nejproduktivnějších českých útočníků v lize (Voráček má 31 bodů, Eliáš 27) tak skončil nerozhodně. Daleko spokojenější ale mohl být po zápase Eliáš, jehož tým vybojoval třetí výhru z posledních čtyř zápasů, v tabulce Východní konference si upevnil sedmou příčku a odskočil jedenáctým Flyers na rozdíl šesti bodů.

Oba Češi se prosadili hned v úvodu zápasu. Eliáš po dvou minutách hry otevřel skóre večera, Voráček v 10. minutě vyrovnal na 1:1. Ještě do první přestávky ale domácí Devils získali dvougólový náskok, ve druhé třetině přidali další gól a když v úvodu třetí třetiny Adam Henrique zvýšil svou druhou trefou v utkání na 5:1, bylo rozhodnuto.

Na první místo Východní konference se díky čtvrté výhře v řadě vyhoupl Montreal, který porazil Ottawu 4:3 po samostatných nájezdech. Jednou asistencí k triumfu Canadiens přispěl Tomáš Plekanec, který tak bodoval v pátém z posledních šesti utkání.