EL: Palermo se proti Lausanne protrápilo k výhře 1:0, Liverpool v krizi

22:09aktualizováno  23:37
PRAHA - Fotbalisté Palerma dnes ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy porazili ve "sparťanské" skupině F švýcarské druholigové Lausanne 1:0 a bodově se dotáhli na pražský tým. Domácí Sicilané, kteří na úvod soutěže prohráli 2:3 na Spartě, sice v zápase dominovali, ale dlouho se střelecky trápili.

Palermo - Lausanne (fotbalisté Palerma slaví) foto: Reuters

O jejich nejtěsnější výhře rozhodl až v 79. minutě záložník Migliaccio. Palermu se sice po více než čtyřech měsících vrátil uzdravený kapitán Fabrizio Miccoli, ale ještě před přestávkou musel ze hřiště kvůli problémům s lýtkem.

DÁLE ČTĚTE

Souboj českých krajních obránců Tomáše Ujfalušiho z Atlétika Madrid a Michala Kadlece z Leverkusenu skončil remízou 1:1. Hosty z Německa poslal do vedení na konci prvního poločasu švýcarský útočník Derdiyok, skóre srovnal po přestávce z penalty Portugalec Simao. Španělský obhájce trofeje zatím v druhém ročníku soutěže získal pouze jeden bod.

Ve šlágru kola si rozdělily body Manchester City a hostující Juventus Turín. Italský celek, v jehož obraně nastoupil krajní bek Zdeněk Grygera, poslal po deseti minutách do vedení útočník Iaquinta, na konečných 1:1 vyrovnal ve 37. minutě záložník Johnson.

Liverpool potvrdili špatnou formu z anglické ligy a jen bez branek remizovali v Utrechtu. Nizozemský klub, za který odehrál 82 minut i defenzivní univerzál české jednadvacítky Jacob Lensky, zopakoval výsledek 0:0 z úvodního duelu s Neapolí. Hráči italského celku dnes sice v Bukurešti se Steauou prohrávali po úvodní čtvrthodince už o tři branky, ale nakonec dokázali i díky vyloučení domácího Kapetanose vyrovnat. Remízu Neapole zachránil až v osmé minutě nastaveného času uruguayský útočník Cavani.

Brankou v posledních minutách přišli o body fotbalisté Anderlechtu, kteří i s českým triem Ondřej Mazuch, Jan Polák a Lukáš Mareček prohráli na půdě Hajduku Split 0:1 a ani v druhém zápase EL nebodovali. Vítěznou premiéru na lavičce Sevilly prožil trenér Gregorio Manzano, jehož svěřenci zvítězili na půdě Dortmundu 1:0 brankou Itala Cigariniho.

Favorizovaný německý tým, který zápas dohrával v deseti bez vyloučeného obránce Schmelzera, přerušil sérii sedmi výher v soutěžních zápasech.

Výsledky zápasů Evropské ligy

Skupina A:
Lech Poznaň - Salcburk 2:0 (0:0)
Branky: 47. Arboleda, 80. Peszko. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Manchester City - Juventus Turín 1:1 (1:1)
Branky: 37. Johnson - 11. Iaquinta. Rozhodčí: González (Šp.).

Skupina B:
Rosenborg - Aris Soluň 2:1 (1:1)
Branky: 37. Moldskred, 68. Prica - 43. Ruiz. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.).

Atlético Madrid - Leverkusen 1:1 (0:1)
Branky: 51. Simao z pen. - 40. Derdiyok. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Skupina C:
Gent - Lille 1:1 (1:1)
Branky: 5. Smet - 21. Frau. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Sporting Lisabon - Levski Sofia 5:0 (2:0)
Branky: 30. Carrico, 43. Maniche, 53. Salomao, 61. Postiga, 79. Fernández. Rozhodčí: Kever (Švýc.).

Skupina D:
PAOK Soluň - Dinamo Záhřeb 1:0 (0:0)
Branka: 56. Ivič. Rozhodčí: Fautrel (Fr.).

Villarreal - FC Bruggy 2:1 (1:1)
Branky: 41. Rossi, 56. Rodríguez - 45. Donk. Rozhodčí: Lajuškin (Rus.). ČK: 27. Vargas (Bruggy).

Skupina E:
Borisov - Alkmaar 4:1 (1:0)
Branky: 5. Rodionov, 49. Koncevoj, 77. Bressan z pen., 83. Olechnovič - 89. Sigthorsson. Rozhodčí: Trattou (Kypr.)

Šeriff Tiraspol - Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)
Branky: 8. Jerochin, 37. Franca z pen. Rozhodčí: Jech (ČR).

Skupina F:
CSKA Moskva - Sparta Praha 3:0 (0:0)
Branky: 72. a 86. Doumbia, 84. González z pen. Rozhodčí: Skjerven - Holvik, Nebben (všichni Nor.). ŽK: Ignaševič - Vacek, Řepka. Diváci: 13.000 - VÍCE O UTKÁNÍ!

Palermo - Lausanne 1:0 (0:0)
Branka: 79. Migliaccio. Rozhodčí: Kaasik (Est.).

Skupina G:
Hajduk Split - Anderlecht 1:0 (0:0)
Branka: 90.+6 Vukošič.

Petrohrad - AEK Atény 4:2 (3:1)
Branky: 43. z pen. a 57. Lazovič, 1. Hubočan, 13. Bruno Alves - 37. Liberopulos, 83. Kafes z pen.
ČK: 41. Nasuti (AEK).

Skupina H:
Odense - Stuttgart 1:2 (0:0)
Branky: 78. Johansson - 72. Kuzmanovič, 86. Harnik.

Young Boys Bern - Getafe 2:0 (2:0)
Branky: 11. a 64. Degen.

Skupina I:
Sampdoria Janov - Debrecín 1:0 (1:0)
Branka: 18. Pazzini z pen.

Metalist Charkov - PSV Eindhoven 0:2 (0:2)
Branky: 27. Dzsudzsák z pen., 30. Berg.
ČK: 26. Villagra (Metalist).

Skupina J:
Paris St. Germain - Karpaty Lvov 2:0 (2:0)
Branky: 4. Jallet, 20. Nené.

Dortmund - Sevilla 0:1 (0:1)
Branka: 45. Cigarini. Rozhodčí: Dean (Angl.).
ČK: 49. Schmelzer (Dortmund).

Skupina K:
Steaua Bukurešť - Neapol 3:3 (3:1)
Branky: 2. vlastní Cribari, 12. Tanase, 16. Kapetanos - 44. Vitale, 73. Hamšík,  90.+8 Cavani. Rozhodčí: Borski (Pol.).
ČK: 31. Kapetanos (Steaua).

Utrecht - Liverpool 0:0