Džeko rozhodl v závěru, City zdolalo Tottenham

17:46aktualizováno  19:41
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City otočili zápas anglické ligy s Tottenhamem a díky brance střídajícího Edina Džeka z 88. minuty doma vyhráli 2:1. Úřadující mistr uhájil i po 11. kole jako jediný v soutěži neporazitelnost a v neúplné tabulce je druhý o dva body za vedoucím městským rivalem United. Na třetí místo se propadla Chelsea, která neudržela ve šlágru s Liverpoolem vedení, doma remizovala 1:1 a potřetí za sebou v Premier League nevyhrála.

Manchester City - Tottenham (Džeko a Silva) foto: Reuters

Tottenham začal v Manchesteru lépe a po dvaceti minutách se dostal do vedení po brance obránce Caulkera. Hráčům "Citizens" však patřil druhý poločas. V 65. minutě nejprve vyrovnal argentinský útočník Agüero a dvě minuty před koncem dokonal obrat někdejší bosenský střelec Teplic Džeko.

Manchester City zdolal svého londýnského rivala počtvrté za sebou. "Kohouti" neodčinili poslední domácí porážku s Wiganem a zůstávají na šestém místě.

11. kolo

Manchester City - Tottenham 2:1 (65. Agüero, 88. Džeko - 21. Caulker), Newcastle - West Ham United 0:1 (38. Nolan), Chelsea - Liverpool 1:1 (20. Terry - 73. Suárez).

Chelsea s Petrem Čechem v brance poslal na stadionu Stamford Bridge do vedení ve 20. minutě hlavičkující stoper Terry, který tak oslavil návrat na anglická hřiště po čtyřzápasovém trestu za rasismus.

Bývalého anglického reprezentanta však nakonec moc netěšilo, že svým jubilejním 50. zásahem za "Blues" stanovil nový klubový rekord pro obránce, protože se ještě před přestávkou srazil s liverpoolským Suárezem a se zraněným kolenem už se na hřiště nevrátil.

Domácí v druhém poločase o vedení přišli, když se po rohovém kopu v 73. minutě zblízka prosadil rovněž hlavou nejlepší střelec "Reds" Suárez. Pátou ligovou výhru Liverpoolu nad Chelsea za sebou mohl v závěru zařídit Enriqué, ale jeho střelu vyrazil pozorný Čech.