Dva baníkovci dostali podmínku a nesmí na ligu

14:48aktualizováno  16:18
MLADÁ BOLESLAV/PRAHA - Dva fanoušci Baníku Ostrava mají po nedělních výtržnostech na stadionu v Mladé Boleslavi zákaz vstupu na fotbalová utkání. Ve zkráceném řízení dvěma mužům dnes soud v Mladé Boleslavi udělil také výchovné tresty v podobě podmínky, řekla ČTK soudkyně Iva Říhová.

Tak to začalo. Když na začátku druhé půle vnikl jeden z ostravských fanoušků na hřiště, došel si s ním vyřídit účty i jeden z těch mladoboleslavských. foto: ČTK/www.masek.eu

PSALI JSME:

"Tyto osoby nebyly řešeny kvůli napadení pořadatele. Jednalo se o trestný čin výtržnictví v případě jedné osoby, a jednak tam byl přečin násilí na úřední osobě a poškození cizí věci," řekla soudkyně. "Řešili jsme skutky, které nesouvisely s útokem na pořadatele, a věc byla skončena v rámci přípravného řízení. Uložili jsme podmíněné tresty doplněné zákazem vstupu na fotbalová utkání."

Výši podmíněného trestu soudkyně nechtěla uvést s poukazem na fakt, že zranění pořadatele bude předmětem dalšího trestního řízení. "Situace je tam vážnější z hlediska právní kvalifikace i dokazování, které je potřeba v přípravném řízení provést a shromáždit důkazy," dodala soudkyně.

Obvinění za výtržnosti na nedělním utkání 17. kola fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Ostravou čelí už čtyři lidé a podle policie nejde o konečný počet. V příštích dnech by mělo být sděleno podezření ještě nejméně čtyřem fanouškům, informoval dnes ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Zápas přerušily v 49. minutě výtržnosti fanoušků Baníku, kteří surově napadli pořadatele a tři z nich zranili. Na stadionu zasahovala policie, která několik příznivců zadržela. Rozhodčí poslal hráče do kabin a zápas byl na více než deset minut přerušen. Domácí nakonec zvítězili 2:1.