Durant pomohl 52 body lídrovi NBA zdolat Dallas

12:26
NEW YORK - Především díky 52 bodům Kevina Duranta zvítězili basketbalisté Oklahomy na palubovce Dallasu 117:114 po prodloužení a upevnili si pozici lídra NBA. Washington potvrdil zlepšenou formu výhrou v Denveru 112:108. Jediný český zástupce v soutěže Jan Veselý si však zahrál jen necelé tři minuty a do statistiky utkání se zapsal jedním faulem.

Oklahoma City (Kevin Durant) foto: Reuters

Wizards vyhráli počtvrté z posledních pěti zápasů a ukončili šňůru osmi venkovních porážek.

San Antonio - Golden State 95:88.

Nejlepší střelec uplynulých tří ročníků NBA Durant si vytvořil nové maximum i díky tomu, že proměnil všech 21 trestných hodů. Na šestém vítězství Oklahomy za sebou měl velký podíl také Russell Westbrook, který dal 31 bodů.

"Věděl jsem, že se blížím svému střeleckému rekordu, ale snažil jsem se hlavně urvat pro nás vítězství," řekl Durant, který si vylepšil dosavadní maximum o jeden bod. "Ve čtvrté čtvrtině jsem minul asi osm střel v řadě, ale spoluhráči mi říkali, ať hraju dál agresivně a dodávali mi sebevědomí," uvedl.

Díky jeho chvilkovému střeleckému výpadku se povedlo Dallasu smazat devítibodové manko a trojka O.J. Maja 2,3 sekundy před sirénou poslala zápas do prodloužení. V něm se Durant opět chytil a nastřílel devět z 12 bodů Thunder. "Mají srdce šampionů. Vybičovali se proti nám na maximum. Bez ohledu na to, kde zrovna jsou, je to tým šampionů," chválil Durant Dallas, který je předposlední v divizi. Mavericks prohráli poprvé po čtyřech vítězstvích - své nejlepší sérii v sezoně, nejlepším střelcem domácích byl s 29 body Vince Carter.