Dukle stačily tři góly v první půli, Teplice snížily až v závěru

22:15
PRAHA - Fotbalisté Dukly na úvod jarní část první ligy doma porazili Teplice 3:1 a vystřídali je na třetím místě tabulky. Za Pražany se už v úvodním poločase prosadili Jakub Mareš, Zbyněk Pospěch a Slovák Marek Hlinka, který také v závěru snížil vlastním gólem. Dukla pošesté za sebou neprohrála a z toho pětkrát vyhrála, Severočeši naopak protáhli sérii bez vítězství na pět zápasů.

Zleva obránce Dukly Lukáš Štětina, teplický útočník Eugene Salami a záložník Luis Ramos. foto: ČTK

Už ve třetí minutě se málem dostali do vedení Tepličtí. V zimě angažovaný Slovinec Bratanovič běžel sám na brankáře Radu a povedeným lobem trefil tyčku. Z následné dorážky hosté minuli.

Dukla za pět minut naopak svoji první velkou šanci proměnila. Božič našel z pravé strany nehlídaného Mareše, jenž se hlavou prosadil proti bývalému zaměstnavateli.

Za čtvrt hodiny dejvický tým vedení zdvojnásobil. Mareš se tentokrát předvedl v roli nahrávače a vybídl ke skórování hlavičkujícího Pospěcha. Nejlepší střelec Dukly vstřelil devátý ligový gól v sezoně.

Atraktivní ofenzivní fotbal na Julisce pokračoval i v dalších minutách. Rada neudržel dalekonosnou ránu hostujícího Ljevakoviče, ale na dorážku nedošlo.

Herní převahu a výtečnou produktivitu potvrdila Dukla i šest minut před koncem poločasu. Na konci rychlé akce Berger vybídl Hlinku a ten potřetí propálil gólmana Grigara.

Po pauze Teplicím podruhé zabránila ve skórování branková konstrukce, kterou tentokrát zblízka napálil Jablonský. Jeho spoluhráč Nivaldo o chvíli později těsně minul křížnou střelou.

Severočeské mužstvo se v závěru přece jen dočkalo korekce skóre. Pět minut před koncem se po závaru v šestnáctce od Hlinky odrazil míč do vlastní branky. Teplice, které v zimní přípravě vyhrály všech sedm zápasů, tak ani na třetí pokus na Dukle nedokázaly v lize zvítězit.

Dukla Praha - FK Teplice 3:1 (3:0)

Branky: 8. Mareš, 20. Pospěch, 39. Hlinka - 85. vlastní Hlinka. Rozhodčí: L. Kovařík - Hájek, Kotík. ŽK: Gedeon, Berger, Pospěch - Krob, Jindráček, Hošek. Diváci: 1958.

Dukla: Rada - Božič (82. Ouedraogo), Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Hlinka, Gedeon, Kalouda - Mareš (86. Černý), Pospěch, Berger (72. Engelmann). Trenér: Kozel.

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Hošek, Krob - Ljevakovič, Ramos (46. Vachoušek) - Litsingi, Salami (46. Jindráček), Nivaldo - Bratanovič (70. Vůch). Trenér: Ščasný.