Dukla se na soupeře nedotáhla. S Olomoucí hrála bez branek

20:10
PRAHA - Fotbalisté Dukly remizovali v předehrávce 25. kola první ligy s Olomoucí 0:0 a přišli o sérii pěti domácích výher. Pražský tým nevyužil možnost čtvrtou Sigmu v tabulce bodově dotáhnout, ale minimálně do neděle se posunul na páté místo před mistrovský Liberec. Hanáci prodloužili čekání na výhru na sedm soutěžních duelů, Dukle však nepodlehli ani ve čtvrtém utkání v nejvyšší soutěži.

Luboš Kalouda z Dukly (vlevo) a Tomáš Hořava z Olomouce foto: ČTK

Ani na lavičce Olomouce nebyl nejlepší střelec týmu a se 14 brankami druhý nejlepší ligový kanonýr Ordoš, kterého nepustilo do hry zranění. První střelecké příležitosti si na Julisce vypracovali hosté, ale gólman Rada si s nepříliš razantními pokusy Pospíšila a Doležala poradil.

Dukla - Olomouc 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Zeman. ŽK: Štetina, Borek, Vrzal - Javůrek, Navrátil, Škerle, Hořava. Diváci: 3580.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Kalouda (57. Malý), Gedeon, Borek - Hašek (76. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Berger). Trenér: Kozel.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Koutný - Hořava, Pospíšil (90.+1 Šindelář) - Navrátil (89. Varadi), Plšek, Javůrek (46. Petr) - Doležal. Trenér: Pivarník.

Po deseti minutách hry se do první velké šance dostala Dukla, ale Haškovu tvrdou střelu doprostřed branky vytěsnil nad břevno reflexivním zákrokem Zlámal. Olomoucký gólman svůj tým podržel i ve 21. minutě, kdy znovu vychytal Haška, jehož dobře uvolnil Pospěch.

Dukla byla aktivnějším týmem, v zakončení se ji však dál nedařilo. Hlavička Pospěcha mířila vedle, mezi tři tyče se nevešla ani další rána Haška.

Po změně stran poprvé vážněji zahrozila Sigma, když Navrátilovu technickou střelou vytáhl konečky prstů pozorný Rada. V 65. minutě se přiblížila vedoucí brance i Dukla. Hašek po průniku z pravé strany nahrával do šestnáctky volnému Pospěchovi, jemuž bránící Škerle na poslední chvíli ukopl míč.

Pražané ožili a po chvíli si vypracovali další slušnou možnost. Střídající Malý z přímého kopu zkusil překvapit Zlámala, jenž však střelu pod břevno vyrazil. Olomoucký gólman byl znovu bezchybný deset minut před koncem, kdy zblízka vyrazil pokus Pospěcha.

Dukla tak nepotvrdila pozici nejlépe střílejícího domácího celku v Gambrinus lize a k 26 brankám dnes žádný další nepřidala.