Dukla zůstává na jaře neporažena. Udolala Slovácko

20:10
PRAHA - Fotbalisté Dukly porazili v předehrávce 19. kola první ligy Slovácko na svém hřišti 2:0 a vrátilo soupeři podzimní porážku.

Jan Pázler z Dukly (vpravo) a Lukáš Kubáň ze Slovácka foto: ČTK

Domácí poslal do vedení v poslední minutě prvního poločasu Marek Hanousek, v druhé půli zvýšil Jan Pázler. Tým z Uherského Hradiště prohrál i třetí jarní zápas bez vstřeleného gólu a na branku čeká 355 minut. Dukla naopak na jaře ještě neprohrála a získala sedm z devíti možných bodů.

Dukla - Slovácko 2:0

Branky: 45. Hanousek, 62. Pázler.

Rozhodčí: Franěk - Urban, Moláček.  ŽK: Malý - Hlúpik, Volešák, Kubáň. Diváci: 1870.

Dukla měla na Julisce od začátku utkání převahu, ale dlouho jí chyběla přesnost v koncovce. V 11. minutě po standardní situaci hlavičkoval Engelmann do náruče brankáře Filipka, který minutu poté s problémy chytil i tečovanou střelu Pázlera. Slovácko se v úvodu spíše bránilo, pokusy Pavelky a Valenty se mezi tři tyče nevešly.

Ve 34. minutě vychytal Pázlera ve velké šanci vyběhnutý Filipko. Brankář Slovácka si poradil také s pokusy Gedeona a Engelmanna, ale v poslední minutě prvního poločasu si vybral slabší chvilku. Hanousek z hranice šestnáctky nedůrazně vystřelil a míč k překvapení všech na stadionu přeskočil Filipkovy rukavice.

Záložník hostující z Plzně dal šestou branku v sezoně a v týmové tabulce střelců dotáhl vedoucího Lietavu. Slovenský útočník návrat po karetním trestu gólem neoslavil.

Pavel Hašek z Dukly (vlevo) a Lukáš Kubáň ze Slovácka

Zrekonstruovaný stadion Dukly Praha na pražské Julisce

Hosté po změně stran výrazně ožili. V 55. minutě Pavelka ještě branku netrefil, za dvě minuty už musel brankář Dukly Rada vyrazit Hlúpikovu skákavou střelu na roh. Domácí ale udeřili ze své první velké šance ve druhém poločase. V 62. minutě utekl obraně Slovácka Pázler a prostřelil Filipka.

Hráče Slovácka ani dvoubrankový rozdíl nesrazil a dál se tlačili dopředu. Čtvrt hodiny před koncem se dostal ke střele Pavelka, ale ve slušné pozici znovu mířil nad. V závěru hlavičkoval po standardní situaci Došek, ale jubilejní třístý ligový start útočník Slovácka gólem neoslavil.