Dukla otočila zápas s Jabloncem. Zvítězila hladce 5:1

18:41
PRAHA - Fotbalisté Dukly ve 23. kole první ligy otočili utkání s oslabeným Jabloncem, vyhráli vysoko 5:1 a doma popáté za sebou naplno bodovali. Severočechy poslal do vedení Luboš Loučka, ale ještě do pauzy vyrovnal Španěl Néstor Albiach. V druhém poločase proměnil Petr Malý penaltu, které předcházelo vyloučení hostujícího Brazilce Rossiho. Výhru Pražanů pojistili v závěru svým druhým zásahem Néstor a dalšími dvěma góly Zbyněk Pospěch.

Hráči Dukly Miroslav Podrazký a Patrik Gedeon (vlevo) se radují z vítězství foto: ČTK

Jablonec, který ve středu vyřadil ve čtvrtfinále Poháru České pošty Plzeň, se na Julisce dostal do zakončení poprvé v páté minutě. Vaňkovu střelu doprostřed branky ale zlikvidoval Rada. Na druhé straně se podobným "zahřívacím" pokusem prezentoval Pospěch.

Další slibnou možnost hostí pak neproměnil Novák, když neuspěl tváří v tvář Radovi. V ofenzivě se předváděla také Dukla. Po Malého pasu za obranu běžel sám na branku Pospěch, jehož střelu však vytěsnil výborným zákrokem Špit.

Dukla - Jablonec 5:1

Branky: 36. a 79. Néstor, 85. a 86. Pospěch. 54. Malý z pen. - 24. Loučka.

Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Hrabovský. ČK: 53. Rossi (Jablonec), ŽK: Podrazký - Piták. Diváci: 2193.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Malý (68. Podrazký), Gedeon, Borek - Néstor (88. Engelmann), Pospěch, Hašek (75. Přeučil). Trenér: Kozel.

Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Piták (83. Hubník), Vaněk, Zoubele (65. Eliáš) - Třešňák (68. Pázler). Trenér: Kotal.

Bezbrankový stav vydržel do 24. minuty. Jablonecký Loučka v šestnáctce přešel kličkou přes Vorla a umístěnou střelou překonal Radu. Dukla doma inkasovala poprvé od říjnového zápasu s Jihlavou a po 423 minutách.

Domácí vyrovnali z rychlé akce ve 36. minutě. Haškův centr z pravé strany Špit odvrátil jen k volnému Néstorovi, jenž udělal kličku obránci a zakončil do odkryté branky. Dvacetiletý útočník se při svém šestém ligovém startu dočkal premiérové trefy.

Domácím se povedl i nástup do druhého poločasu. Šest minut po přestávce Pospěcha stáhl v pokutovém území Rossi a rozhodčí Nenadál mu udělil červenou kartu. Následnou penaltu proměnil střelou k tyči Malý. Náskok Dukly mohl vzápětí pojistit Pospěch, ale znovu nevyzrál na Špita, který jeho křížnou střelu vytěsnil na roh.

Jablonec se snažil i v oslabení útočit, čehož domácí v závěru dokonale využili. Po chybách v obraně se v 79. minutě prosadil podruhé v zápase Néstor a mezi 85. a 86. minutou přidal další dvě branky nejlepší střelec dejvického celku Pospěch.

23. kolo první fotbalové ligy:

Teplice - Č. Budějovice 4:0 (2:0).
Branky
: 13. Litsingi, 35. Matula, 48. Mahmutovič z pen., 71. Novák vlastní. Rozhodčí: Matějek - Kovařík, Kříž. ŽK: Matula, Rosa, Jablonský - Novák. Diváci: 3115.

Teplice: Grigar - Kaufman, Matula, Jablonský - Vondrášek, Ljevakovič (74. Janič), Vachoušek (75. Vůch), Rosa - Litsingi, Mahmutovič (81. Kerič), Jindráček. Trenér: Ščasný.

České Budějovice: Daněk - Ježdík, Novák, Machovec, Hanzlík - Javorek (61. Linhart), Benát - Klesa (55. Malakjan), Rýdel, Hora - Táborský. Trenér: Švantner.

1. FK Příbram - Jihlava 2:2 (1:2)
Branky
: 19. Trapp, 55. Tarczal - 16. Karlík, 43. Masopust. Rozhodčí: Hrubeš - Kordula, Zeman. ŽK: Tarczal, Mišůn - Obert, Rada.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Koukal (67. Valenta) - T. Pilík, Tarczal, Trapp (79. Abraham), Mašán - Střihavka (75. Řezáč), T. Krbeček. Trenér: Straka.

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Čvirik (63. Josl) - Rada, Karlík - Masopust, Kučera (85. Jungr), Kosak (61. Tomeček) - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka
: 51. Rybalka. Rozhodčí: Kalenda - Pospíšil, Hájek. ŽK: Kušnír - Uškovič, Hadaščok. Diváci: 2193.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Šural, Coufal (65. Rabušic), Rybalka, Janů - Delarge (77. Ndiaye), Štajner (87. Kaširik). Trenér: Šilhavý.

Hradec Králové: Koubek - Plašil, Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Strnad (61. Uškovič), Šisler, Harba, Štěpán - Hadaščok (79. Schwarz), Kulič (75. Voltr). Trenér: Plíšek.