Boleslav doma s Bohemians jen remizovala, Slavia přehrála Příbram

20:24aktualizováno  28. listopadu 22:30
PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi nepotvrdili proti Bohemians 1905 roli favorita a přišli o šanci posunout se v neúplné tabulce na druhé místo. Vyhrála naopak Slavia, která zdolala Příbram. Už v páteční předehrávce rozstřílela Dukla soupeře ze Slovácka.

Roamn Polom (vpravo) z Boleslavi a Patrik Schick z Bohemians 1905. foto: ČTK

Boleslav doma poprvé v sezoně dal jen jeden gól

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 31. Zahustel - 27. Jirásek. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Hock. ŽK: Baroš, Zahustel - Pauschek, Bartek. Diváci: 1846.

Měla to být jednoznačná záležitost, fotbalisté Bohemians 1905 ale Mladé Boleslavi utkání pořádně znepříjemnili. Favorit sice měl navrch, ovšem příliš do šancí se nedostával a poprvé nedal doma víc než gól.

Předposlední Pražané vedli po gólu Milana Jiráska, domácí z tlaku vytěžili jen vyrovnání zásluhou Ondřeje Zahustela. A to ještě měli štěstí, že hostující Mosquera netrefil deset minut před koncem z voleje prázdnou branku.

Slavia stále drží kontakt s nejlepšími

Slavia Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)

Branky: 27. Milan Škoda z pen., 67. Piták - 75. Divíšek. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Caletka. ŽK: Tregler, Dosoudil, Zápotočný (všichni Příbram). Diváci: 5642.

V první půli se z penalty trefil kanonýr Škoda, náskok později zvýšil Piták. Nakonec se ale slávisté proti Příbrami, která čtvrt hodiny před koncem snížila, strachovali. Těsný náskok však uhájili.

Pražané doma zvítězili poprvé po třech zápasech a minimálně do pondělí se dotáhli na čtvrtý Liberec.

Příbram naopak potvrdila, že se jí na půdě Slavie nedaří. Na hřišti červenobílých ještě v lize nevyhrála a v posledních osmi utkáních tam nezískala ani bod.

Mizerný Baník padl i s Jihlavou

Ostrava nezvládla ani souboj dvou nejslabších týmů ligy a po porážce 1:2 zůstává se čtyřmi body beznadějně poslední.

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:2 (1:2)

Branky: 31. vlastní Krejčí - 7. Nerad, 44. Mešanovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Mičola, Machovec, Kaša - Šourek, Marek, Krejčí. ČK: 65. Narh (Ostrava). Diváci: 1985.

O šesté porážce Baníku v řadě rozhodl ve 44. minutě Muris Mešanovič. Přestože domácí dohrávali o desíti bez vyloučeného Francise Narha, mohli vyrovnat, ale Davor Kukec v 83. minutě neproměnil penaltu.

Baník tak má v polovině soutěže na kontě pouhé čtyři body a v historii samostatné soutěže byla horší pouze Dukla, která v 15 kolech ročníku 1994/1995 získala jen dva body.

Olomouc odskočila sestupovému pásmu

Sigma ukončila třízápasovou sérii bez vítězství a doma porazila Slovácko po trefách Malce 2:0. Hosté naopak porážkou protáhli čekání na tři body už na pět kol.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branka: 4. a 85. z pen. Malec. Rozhodčí: Kocourek - Paták, Urban. ŽK: Malec, Houska, Navrátil, Hála, Vepřek - Došek, Daníček, Valenta, T. Rada, Reinberk. Diváci: 3568.

Olomouc byla v utkání mírně aktivnější: soka přestřílela a měla i více míč na kopačkách. Její vítězství se ale nerodilo lehce.

Slovácko hrozilo hlavně zásluhou Doška, jenž několikrát nebezpečně hlavičkoval. Zápas však kvůli zranění nedohrál, musel střídat po srážce s domácím gólmanem Buchtou.

Dukla se v předehrávce rozstřílela

Dukla Praha - FK Teplice 4:0 (2:0)

Branky: 45. a 89. Gorkšs, 40. Čajič, 74. Přikryl. Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Kubr. ŽK: Jeřábek, Jakub Mareš, Krmenčík - Krob. Diváci: 1132.

Dva góly v prní půli, další dva v druhé. Pražská Dukla zvládla na Julisce páteční předehrávku 15. kola na výbornou, když rozstřílela Teplice jednoznačně 4:0 a vystřídala je na devátém místě neúplné tabulky.

Dukla vyhrála nad Severočechy počtvrté za sebou při celkovém skóre 16:2. Svěřenci Davida Vavrušky získali z posledních čtyř zápasů jediný bod.