Duel Hamburk - Schalke rozhodl dvěma góly Van Nistelrooij

21:17
BERLÍN - Dnešní šlágr úvodního kola německé ligy mezi Hamburkem a Schalke skončil lépe pro domácí fotbalisty, kteří díky dvěma gólům kanonýra Ruuda van Nistelrooije zdolali oslabeného soupeře 2:1.

Hamburk - Schalke. foto: Reuters

V hamburské Imtech Areně se odehrál souboj bývalých ofenzivních spoluhráčů z Realu Madrid: čtyřiatřicetiletého Van Nistelrooije a o rok mladšího Španěla Raúla, který do Schalke v létě přestoupil po

dlouhých šestnácti letech strávených v "Bílém baletu".

Jasným vítězem "minisouboje" se stal Van Nistelrooij, který Hamburk nejprve minutu po přestávce poslal do vedení a tři minuty po vyrovnávacím gólu střídajícího Farfána v závěru rozhodl.

Hosty výrazně oslabil stoper Höwedes, který byl po hodině hry vyloučen za dvě žluté karty během sedmi minut.

Z českých fotbalistů nastoupil v domácím dresu pouze záložník David Jarolím, brankář Drobný zůstal mezi náhradníky. Obránci David Rozehnal a Miroslav Štěpánek nebyli ani na lavičce.

Oba bundesligoví nováčci zahájili sezonu výhrami 3:1 na hřištích soupeřů.

Kaiserslautern s českými záložníky Jiřím Bílkem a Janem Morávkem v základní sestavě uspěl v Kolíně nad Rýnem, St. Pauli ve Freiburgu.

Raúl v dresu Schalke 04.

Zápas v Kolíně začal pro domácí velmi špatně, protože už v 87. vteřině dostal červenou kartu libanonský stoper Júsif Mohamad a stal se nejrychleji vyloučeným hráčem v historii soutěže. Útočník Novakovič přesto v osmé minutě poslal oslabené domácí do vedení po minele brankáře Sippela. Hráči Kaiserslauternu využili výhodu až v závěrečné dvacetiminutovce. Dvěma góly během čtrnácti minut otočil zápas chorvatský útočník Lakič a dvě minuty před koncem potvrdil výhru třetí trefou střídající záložník Iličevič.

Otočit utkání se povedlo i fotbalistům St. Pauli, kteří vstřelili ve Freiburgu tři branky během posledních osmi minut. Domácí stoper Pavel Krmaš do zápasu z lavičky nezasáhl.

Vstup do sezony se povedl i Hoffenheimu, který porazil favorizované Brémy na svém hřišti 4:1. Domácí sice už od třetí minuty prohrávali po Fringsově penaltě, ale ještě do konce prvního poločasu rozebrali třetí tým minulé sezony čtyřmi góly.

Bundesliga - 1. kolo

Freiburg - St. Pauli 1:3 (78. Cissé - 83. Boll, 89. Sukuta-Pasu, 90.+1 Bartels), Hannover - Frankfurt 2:1 (21. Rausch, 75. Ya Konan - 27. Köhler), Hoffenheim - Brémy 4:1 (20. Ba, 37. Mlapa, 41. Ibiševič, 43. Salihovič - 3. Frings z pen.), Kolín nad Rýnem - Kaiserslautern 1:3 (8. Novakovič - 70. a 84. Lakič, 88. Iličevič), Mönchengladbach - Norimberk 1:1 (31. Idrissou - 15. Hegeler), Hamburk - Schalke 2:1 (46. a 83. Van Nistelrooij - 83. Farfán).