28. ledna 2017 20:43, aktualizováno  21:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Liverpool vypadl z Anglického poháru po prohře s druholigovým Wolverhamptonem

Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp během zápasu svého týmu proti Wolverhamptonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp během zápasu svého týmu proti Wolverhamptonu. | foto: Reuters
LIVERPOOL Fotbalisté Liverpoolu vypadli ve 4. kole Anglického poháru po prohře 1:2 s druholigovým Wolverhamptonem. Hosté rozhodli už v prvním dějství góly Richarda Stearmana a Andrease Weimanna, za domácí v závěru jen zkorigoval stav Divock Origi. Liverpool tak v tomto týdnu skončil už v druhé soutěži, ve středu jej vyřadil v Ligovém poháru Southampton.

Osmnáctý celek druhé nejvyšší soutěže zaskočil domácího favorita hned v první minutě, když se po Costově přímém kopu hlavou prosadil Stearman. Krátce před závěrem poločasu udeřil Wolverhampton podruhé a znovu u toho byl Costa, který vedl protiútok a následně asistoval Weimannovi.

Ani po změně stran a Coutinhově nástupu na hřiště se „Reds“ nedařilo dostat do zápasu. První střelu na branku zaznamenal až v 60. minutě právě brazilský fotbalista, který tento týden prodloužil smlouvu s Liverpoolem do roku 2022. Až v závěru překonal gólmana Burgoyneho Origi, vyřazení ale domácí neodvrátili.

Manažer Wolverhamptonu Wanderers Paul Lambert slaví první gól svého týmu proti Liverpoolu.
Dave Edwards z Wolverhamptonu.

„Ten start jim dodal sebedůvěru, očividně jsme na to nebyli připraveni. Měli jsme míč, odevzdali jsme ho, faulovali, přímý kop a gól. Pak jsme se snažili, ale ne dostatečně dobře. V druhém poločase to bylo lepší, ale to ani nebylo možné, aby to bylo ještě horší než v prvním,“ uvedl zklamaný trenér Jürgen Klopp pro BT Sport. „Jsem zodpovědný za sestavu. Nemohu obviňovat jednotlivé hráče,“ dodal bývalý kouč Dortmundu a Mohuče.

Vstup do roku 2017 se Kloppovým svěřencům příliš nevydařil. V osmi duelech zaznamenali jediné vítězství v opakovaném zápase 3. kola Anglického poháru na hřišti Plymouthu, hrajícího čtvrtou ligu.

Blízko senzačnímu vyřazení byl také Tottenham, který po poločase prohrával s Wycombem ze čtvrté ligy po Hayesových gólech 0:2. Po přestávce vyrovnali Son Hung-min a z penalty Janssen, v 84. minutě ale vrátil outsiderovi vedení Thompson. Závěr však patřil domácím: minutu před koncem vyrovnal střídající Alli a v sedmé minutě nastavení dokonal obrat druhým zásahem Son Hung-min.

Arsenal vyhrál 5:0 nad Southamptonem

Arsenal deklasoval 5:0 Southampton na jeho hřišti. Postarali se o to zejména Walcott s Welbeckem: první jmenovaný si připsal hattrick a Welbeck dva góly a asistenci. Před Petrem Čechem dostal v brance „Kanonýrů“ přednost Kolumbijec Ospina.

Překvapení nedopustil lídr Premier League Chelsea, která si s Brentfordem poradila jasně 4:0. Také Manchester City jde dál, v souboji týmů z nejvyšší soutěže porazil venku Crystal Palace 3:0. Nezaváhaly ani další prvoligové celky Burnley a Middlesbrough.

Neuspěl však tým ze špice druhé ligy Brighton, který podlehl na půdě zástupce páté nejvyšší soutěže Lincolnu City 1:3. Za poražený celek odehrál 68 minut český záložník Jiří Skalák. Lincoln se do pátého kola probojoval poprvé od roku 1887.