Třinci byla domácí převaha k ničemu, Litvínov vyhrál i druhé finále

17:10aktualizováno  20:00
TŘINEC - Hokejisté Litvínova i v druhém zápase na třineckém ledě dokázali zvítězit 3:2 a zcela odčarovali kouzlo Werk arény, které doposud nosilo štěstí pouze Třinci. I přesto, že domácí většinu zápasu tlačili, srazily je dva tresty Štefana Růžičky, z nichž Litvínov dvakrát skóroval.

Radost Litvínova z vítězství. foto: ČTK

Klíčovým mužem zápasu byl znovu gólman Litvínova Pavel Francouz, jenž svůj tým podržel v těžkých chvílích drtivého tlaku domácích. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Litvínov začal stejně jako v sobotu aktivně, čehož znovu dokázal brzy gólově využít. Po chybné rozehrávce domácích ve středním pásmu prchnul Jakub Petružálek a prostřelil z kruhu gólmana Hrubce.

Rychlý gól se přitom povedl Litvínovským už včera, když vedli od 6. minuty po střele Kubáta.

Další gól i přes velké množství šancí na obou stranách už první třetina nepřinesla, takže po první pauze vedl Litvínov v Třinci 1:0.

Spolehlivá zeď. Brankář Pavel Francouz drží Litvínov i ve finále.
Skleslá lavička Třince. Zleva Martin Adamský a Erik Hrňa (Třinec).

Druhá třetina probíhala ve znamení drtivého třineckého tlaku. Domácí zasypaly Francouzovu branku mnoha nebezpečnými pokusy, ale hostující brankář byl k nepřekonání. Ujala se až dorážka po závaru na brankovišti ze 39. minuty, kdy za bezmocného Francouze dorážel obránce Galvas.

Od 46. minuty už ale znovu vedou hosté. Trávníčkova střela se odrazila od zadního mantinelu a do okryté brány dorazil potově puk Robin Hanzl.

Za další dvě minuty navíc zvýšil po individuální akci a krásné střele nad Hrubcovo rameno Hübl na rozdíl dvou branek.

Třinec se už zmohl pouze na snížení pět a půl minuty před koncem z hole Polanského.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:3

(0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 39. Galvas (Orsava), 55. Polanský (Klesla, Roth) - 4. Petružálek (R. Hanzl), 46. R. Hanzl (Trávníček, F. Pavlík), 48. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 0:2.