Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Dozvuky incidentu. Rakousko zakázalo svým klubům hrát proti Spartě

13:21
PRAHA - Fotbalová Sparta nesmí hrát až do září roku 2014 přípravné zápasy v Rakousku proti domácím klubům. Je to další důsledek nepřístojného chování příznivců pražského klubu při červencovém utkání proti Admiře Mödling v rámci soustředění v Bad Leonfeldenu. O rozhodnutí rakouské disciplinární komise informoval server www.90minuten.at.

Fanoušci Sparty zapálili dýmovnici foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Sparta už v září dostala od české disciplinární komise pokutu 100 tisíc korun, teď zaujala stanovisko i rakouská komise. Na konci září rozhodla, že žádný rakouský klub se do 30. září příštího roku nesmí utkat se Spartou v přípravném utkání na rakouské půdě. "Fanoušci, kteří mají incidenty v zápase s Admirou na svědomí, výrazně poškodili klub a jeho dobré jméno. Sparta se od podobných projevů distancuje," uvedl tiskový mluvčí letenského klubu Ondřej Kasík.

Pro Spartu je to komplikace: do Rakouska totiž v posledních letech pravidelně jezdila na předsezonní kempy. Příští rok v létě podle všeho bude muset zamířit jinam, v úvahu připadá například Německo. Zápas Sparty s Admirou byl poznamenán především incidentem ze 60. minuty, kdy za stavu 1:1 ze sektoru hostujících příznivců přiletěl na hřiště dělbuch, který skončil u nohou asistenta rozhodčího. Ten musel být převezen k ošetření do nemocnice a zápas byl předčasně ukončen.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...