Bayern si poradil s Leverkusenem, Dortmund překvapivě zaváhal

17:54aktualizováno  20:44
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu zdolali v německé lize Leverkusen 2:1, v soutěži neprohráli padesáté utkání za sebou a rekordní sérii vítězství protáhli už na sedmnáct duelů. Tabulku vedou obhájci titulu už o 23 bodů před Dortmundem, který překvapivě podlehl doma Mönchengladbachu 1:2.

Radost fotbalistů Bayernu. foto: Reuters

Leverkusen chtěl v Allianz Aréně potvrdit roli týmu, který proti Bayernu dokáže bodovat. V říjnu 2012 jako poslední bundesligový klub mnichovského rivala porazil a v této sezoně je spolu s Freiburgem jediným, kdo se suverénem uhrál remízu.

Bayern však nezaváhal a znovu se přiblížil tomu, aby slavil titul ještě v březnu. Těsně před přestávkou ho poslal do vedení Mario Mandžukič, který se trefil v šestém zápase za sebou a se 17 brankami vévodí střelecké tabulce. Druhý gól přidal Bastian Schweinsteiger z přímého kopu. Snížení Bayeru z hlavy Stefana Kiesslinga přišlo až pozdě v nastavení.

Německá fotbalová liga - 25. kolo

Braunschweig - Wolfsburg 1:1 (48. Bellarabi - 36. Gustavo)

Brémy - Stuttgart 1:1 (79. Hunt - 55. Niedermeier)

Dortmund - Mönchengladbach 1:2 (77. Jojič - 32. Raffael, 40. Kruse)

Hertha Berlín - Hannover 0:3 (49. Stindl, 57. Schlaudraff, 90.+2 Huszti)

Hoffenheim - Mohuč 2:4 (49. Polanski, 53. Firmino - 75. a 90.+2 Okazaki, 67. Choupo-Moting, 73. Saller)

Bayern Mnichov - Leverkusen 2:1 (44. Mandžukič, 52. Schweinsteiger - 90.+1 Kiessling).

V souboji Borussií se v Dortmundu ujali svěřenci kouče Luciena Favreho vedení v poslední čtvrthodině první půle díky trefám Raffaela a Maxe Kruseho, kteří zařídili výhru Mönchengladbachu 2:0 i v podzimním duelu. Tentokrát zvládl snížit Miloš Jojič, vyrovnat však Dortmund i přes vyloučení Haavarda Nordtveita nestihl.

Dortmund s Mönchengladbachem doma prohrál poprvé po dvanácti zápasech a šestnácti letech. Hosté kromě této dlouhé série ukončili i nepříjemnou šňůru devíti duelů bez výhry, kterou v bundeslize načali už před zimní přestávkou 14. prosince remízou s Mohučí.

Hoffenheim doma proti Mohuči potvrdil roli týmu, při jehož zápasech padá zdaleka nejvíc gólů. Ve třetí minutě sice nedal penaltu, pak ale během osmi minut druhé půle vybojoval vedení 2:0. Hosté s obráncem Zdeňkem Pospěchem však mezi 67. a 75. minutou skóre třemi zásahy otočili na 3:2 a po zásahu Šindžiho Okazakiho z nastavení nakonec vyhráli 4:2.

Utkání na několik minut přerušilo ošetřování otřeseného kameramana televize Sky, který byl po kolizi s kapitánem Hoffenheimu Andreasem Beckem odnesen na nosítkách.

Obránce Theodor Gebre Selassie z Brém zůstal na lavičce při remíze 1:1 se Stuttgartem. VfB poté, co získal v posledních devíti zápasech jediný bod, angažoval před duelem s Werderem kouče Huuba Stevense, ale k výhře to nevedlo. Na vedoucí trefu Georga Niedermeiera totiž stihl zareagovat brémský Aaron Hunt.

Ani další čeští fotbalisté do hry nezasáhli. Wolfsburg se záložníkem Janem Polákem na lavičce ztratil vedení a na hřišti posledního Braunschweigu remizoval 1:1. Pravý bek František Rajtoral sledoval mezi náhradníky vítězství Hannoveru 3:0 nad Herthou Berlín.