Dortmund smetl Freiburg 5:0, zraněný Darida nehrál

18:30aktualizováno  22:58
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu deklasovali v 7. kole německé ligy Freiburg 5:0 a dál drží vedení v tabulce o skóre před druhým Bayernem Mnichov. Ani v duelu s německým vicemistrem se nedočkal své premiéry v dresu Freiburgu Vladimír Darida, který má poraněný kotník. Obhájce titulu Bayern udržel krok s Dortmundem díky těsné výhře 1:0 v domácím zápase s Wolfsburgem, za který odehrál celé utkání záložník Jan Polák.

Blaszczikowski slaví gól do sítě Freiburgu. foto: Reuters

Dortmund, bez zraněného Marcela Schmelzera, který si během pátečního tréninku natrhl stehenní sval, vedl po prvním poločase 2:0. Krátce po půlhodině utkání se trefil Marco Reus a stejný hráč těsně před koncem poločasu z penalty vedení navýšil. Do druhé půle hosté vstoupili oslabeni o Senegalce Fallou Diagnea, který po faulu v pokutovém území viděl červenou kartu.

7. kolo

• Bayern Mnichov - Wolfsburg 1:0 (63. Müller)
  • Dortmund - Freiburg 5:0 (35. a 45.+2 Reus z pen., 58. a 70. Lewandowski, 79. Blaszczykowski)
  • Hertha Berlín - Mohuč 3:1 (48. a 73. Allagui, 74. Ben Hatira - 8. Müller)
  • Hoffenheim - Schalke 3:3 (16. Modeste, 48. Firmino z pen., 61. Abraham - 3. Boateng, 13. Matip, 40. Höger)
  • Leverkusen - Hannover 2:0 (23. Rolfes, 37. Sam)
  • Frankfurt - Hamburk 2:2 (31. Flum, 54. Russ - 45.+3 Lasogga, 86. Jansen).

Reus se v lize trefil letos již počtvrté, další branky přidal po změně stran Robert Lewandowski, který se se šesti góly dotáhl na čelo střelecké tabulky. Na konečných 5:0 uzavřel deset minut před koncem další Polák Jakub Blaszczykowski. Freiburg je stále bez vítězství na předposledním místě.

Václav Kadlec nepřidal v utkání s Hamburkem čtvrtou ligovou branku, přestože odehrál celých devadesát minut. Domácí v utkání dvakrát vedli, ale hosté dokázali v závěrech poločasů výsledek vždy korigovat. O dělbě bodů rozhodl čtyři minuty před koncem druhého poločasu obránce Marcell Jansen. Záložník Petr Jiráček se na hřiště dostal až během posledních vteřin.

Bayern spasil v utkání s Wolfsburgem Thomas Müller, který vystřelil šestou ligovou výhru svému týmu krátce po hodině utkání, kdy využil přesné přihrávky Francka Ribéryho.

Obránce Zdeněk Pospěch odehrál celý zápas za Mohuč, která na hřišti ligového nováčka Herthy Berlín podlehla 1:3. "Ten zápas byl dobře rozehraný, vedli jsme 1:0 a pak nás zlomí jeden gól a hned dostaneme druhý. To je potom těžké hrát," posteskl si Pospěch.

Pro Mohuč to byla už čtvrtá prohra v řadě. "Stává se nám to teď pořád. Druhé poločasy neumíme, nedokážu si to vysvětlit," uvedl bývalý reprezentační zadák. "Je to teď špatné. Dostáváme se hlouběji a hlouběji do krize a neumíme se z toho dostat ven," dodal.