Dortmund doma potřetí za sebou prohrál, nebodoval ani Leverkusen

18:24
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu potřetí v řadě v německé lize ztratili body, když doma podlehli nováčkovi soutěže Hertě Berlín 1:2. V posledních šesti duelech Borussia vyhrála jen na hřišti Hoffenheimu. Po porážkách s Bayernem Mnichov a Leverkusenem svěřenci trenéra Jürgena Kloppa vyšli potřetí za sebou v domácím prostředí bodově naprázdno a mohou přijít o třetí místo.

Smutní fotbalisté Dortmundu Sokratis (vpravo) a Marian Sarr foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 17. kolo

Braunschweig - Hoffenheim 1:0 (29. Oehrl z pen.)

Brémy - Leverkusen 1:0 (74. García)

Dortmund - Hertha Berlín 1:2 (7. Reus - 23. Ramos, 45. Allagui)

Freiburg - Hannover 2:1 (25. a 36. Mehmedi - 90.+3 Bittencourt)

Hamburk - Mohuč 2:3 (21. Calhanoglu, 79. Van Der Vaart - 47. a 90.+2 Okazaki, 50. Müller)

Norimberk - Schalke 0:0

Brankář Jaroslav Drobný nepomohl Hamburku k bodům ani ve svém druhém startu v sezoně, jeho tým podlehl Mohuči 2:3. Úřadující vicemistr Dortmund vedl již po sedmi minutách hry, kdy si osmou trefu v sezoně připsal Marco Reus. Hertha ale dokázala skóre ještě do přestávky otočit. Nejprve dal jedenáctý gól v ročníku nejlepší klubový střelec Adrián Ramos a těsně před koncem první půle přidal branku Sami Allagui. Dortmund dál ztrácí pět bodů na druhý Leverkusenem, který prohrál 0:1 s Werderem Brémy, v jehož dresu odehrál celý zápas český reprezentant Theo Gebre Selassie.

O první výhře Werderu po pěti zápasech rozhodl čtvrt hodiny před koncem Santiago García. Hamburk poslal v první půli do vedení Hakan Calhanoglu, jenže po změně stran Mohuč zásluhou Šindžiho Okazakiho a Nicolaie Müllera skóre otočila. Po hodině hry se na hřiště dostal druhý Čech ve službách Hamburku Petr Jiráček a domácí dokázali deset minut před koncem po trefě Nizozemce Raffaela Van der Vaarta vyrovnat. V nastavení však Okazaki po dlouhém nákopu Zdeňka Pospěcha překonal Drobného potřetí.

Freiburg se všemi třemi českými fotbalisty v základní sestavě zaznamenal po třech ligových porážkách výhru, když doma přehrál zásluhou dvou tref Admira Mehmediho z prvního poločasu Hannover 2:1. Celý zápas odehrál z českého tria jen Vladimír Darida. Pavel Krmaš hrál první poločas, Václav Pilař opustil hřiště deset minut před koncem.