Dortmund bodoval v Madridu. Porto a Málaga postupují

23:17
PRAHA - Fotbalisté Porta a Málagy jsou prvními osmifinalisty Ligy mistrů. Oběma dnes stačila k jistotě postupu po 4. kole základních skupin remíza. Portugalský celek uhrál ve skupině A bezbrankový výsledek na hřišti Dynama Kyjev, španělský nováček elitní soutěže v Miláně s AC remizoval ve skupině C 1:1.

Borussia Dortmund foto: ČTK

Porto postoupilo mezi nejlepších šestnáct týmů LM poprvé od sezony 2009/2010. Po úvodních třech výhrách dnes v Kyjevě poprvé ztratilo body. Málaga vedla v Miláně od 40. minuty po brance Elisea, v 73. minutě rozhodl o dělbě bodů na San Siru Pato. Španělé poprvé nevyhráli a inkasovali.

Real Madrid doma v předposlední minutě zachránil remízu 2:2 s Dortmundem. Stejným výsledek skončil i druhý duel skupiny D mezi Manchesterem City a Ajaxem. Anglický mistr na svém hřišti dotáhl dvoubrankovou ztrátu a udržel si teoretickou šanci na postup.

Výsledky Ligy mistrů

Dynamo Kyjev - FC Porto 0:0
Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Paris St. Germain - Dinamo Záhřeb 4:0 (1:0)
Branky: 16. Alex, 61. Matuidi, 65. Ménez, 80. Hoarau.

Schalke 04 - Arsenal 2:2 (1:2)
Branky: 45.+2 Huntelaar, 67. Farfán - 18. Walcott, 46. Giroud.

Olympiakos Pireus - Montpellier 3:1 (1:0)
Branky: 4. Machado, 80. Greco, 82. Mitroglu - 66. Belhanda z pen.

Anderlecht Brusel - Petrohrad 1:0 (1:0)
Branka: 17. Mbokani.

AC Milán - Málaga 1:1 (0:1)
Branky: 73. Pato - 40. Eliseu.

Real Madrid - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)
Branky:  34. Pepe, 89. Özil - 28. Reus, 45. vlastní Arbeloa.

Manchester City - Ajax Amsterodam 2:2 (1:2)
Branky: 22. Y. Touré, 74. Agüero - 10. a 17. De Jong.

Hráči "Bílého baletu" před dvěma týdny prohráli v Dortmundu 1:2 a stejný výsledek se málem opakoval i v Madridu. Hráči Borussie byli v úvodu aktivnější a brankář Casillas musel likvidovat nebezpečné pokusy Schmelzera a Grosskreutze. Ve 28. minutě už domácí kapitán inkasoval, když průnik z pravé strany zakončil tvrdou ranou pod břevno Reus.

Real odpověděl za šest minut po hlavičce Pepeho, ale poslední slovo v prvním poločase patřilo znovu hostům. Před dotírajícím Götzem si dal vlastní gól Arbeloa.

Svěřenci Josého Mourinha se po přestávce dostali do velkého náporu. Zřejmě regulérní gól střídajícího Callejóna však rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu.

V závěru měl vyrovnání na kopačce hvězdný Ronaldo, jehož pokus instinktivně vychytal gólman Weidenfeller. Callejónovu střelu pak z brankové čáry vykopl Grosskreutz. Minutu před koncem se Real přeci jen dočkal, když se z trestného kopu proti svým krajanům trefil Özil.

Manchester City nedokázal v tomto ročníku LM ani na čtvrtý pokus zvítězit. Po minulé porážce 1:3 v Amsterodamu neporazil Ajax ani na svém stadionu. Bohatý anglický tým sice udržel v 19. domácím pohárovém zápase za sebou neporazitelnost, ale se dvěma body zůstává poslední ve skupině.

Amsterodamský celek začal v Manchesteru znovu výborně, když se v úvodních 17 minutých dvakrát prosadil kapitán De Jong. Čtyři minuty po jeho druhém gólu snížil Yaya Touré a čtvrt hodiny před koncem zápasu vyrovnal Agüero.

Další zástupce Premier League Arsenal neudržel na hřišti Schalke dvoubrankový náskok a remizoval 2:2. Německému týmu tak neoplatil domácí porážku 0:2 a ve skupině B na něj z druhého místa dál ztrácí jeden bod.

Hostům bez zraněného reprezentačního kapitána Tomáše Rosického zajistili dvoubrankové vedení už v úvodní půlhodině Walcott a Giroud, v nastavení první půle ale snížil Huntelaar a v 67. minutě vyrovnal Farfán.

Hned čtyřmi gólovými přihrávkami se blýskl kanonýr Ibrahimovic, který Paris St. Germain pomohl k jasné domácí výhře 4:0 nad Dinamem Záhřeb. Asistence švédského útočníka využili postupně Alex, Matuidi, Ménez a Hoarau.

Francouzský klub má blízko k účasti v osmifinále, Chorvaté prohráli i čtvrtý duel ve skupině a mají skóre 0:10.