Donovan poslal z penalty Los Angeles do semifinále

9:31
CARSON - Zkušený americký fotbalista Landon Donovan zajistil Los Angeles proměněnou penaltou v utkání proti Vancouveru postup do semifinále Západní konference play off MLS. Úřadující šampioni se o finále utkají na dva zápasy s nejlepším týmem základní části San Jose.

Donovan proměňuje penaltu. foto: ČTK

Fotbalisté Galaxy porazili v předkole doma Vancouver 2:1. Hostující Whitecaps, kteří postoupili do play off jako první kanadský tým v historii, sice vedli už od 4. minuty, favorit však skóre otočil. Nejprve v 69. minutě po nakrátko zahraném rohu Davida Beckhama a centru Juninha vyrovnal Mike Mageee a čtyři minuty nato proměnil Donovan vítěznou penaltu.

Druhou semifinálovou dvojici v Západní konferenci tvoří Salt Lake a Seattle, na Východě se utkají Kansas City s Houstonem a DC United s New Yorkem.