Skvělý obrat. Olomouc stáhla tříbrankové manko a udolala tápající Zlín

20:05aktualizováno  20:46
ZLÍN/PRAHA - Hokejisté Zlína prohráli v dohrávaném utkání 7. kola extraligy s Olomoucí 3:4, i když v 16. minutě vedli 3:0. Zlín zůstal předposlední, Hanáci postoupili na třetí místo tabulky. K úspěchu jim pomohl i gól při dvojnásobné přesilové hře domácích.

Hokejisté Olomouce (zprava) Marek Laš, Jan Knotek a Dávid Buc se radují z gólu. Vlevo zlínský útočník Pavel Kubiš. foto: ČTK

Zlínu přitom začátek utkání vyšel výtečně a zdálo se, že tým kouče Rostislava Vlacha poprvé v sezoně získá před svými fanoušky tři body.

Již ve druhé minutě se domácí dostali do vedení, když obránce Kotvan využil přesnou střelou od modré úvodní přesilovou hru.

Následně mohli hosté vyrovnat, Kašík však zlikvidoval šance Mikúše i Eberleho. Po Kotvanově chybě se řítil sám na domácího gólmana Vyrůbalík, ani on neuspěl.

A tak znovu udeřil Zlín, a rovnou dvakrát. Nejprve Okál procedil puk mezi Konrádovy betony, následně odraženou střelu od zadního mantinelu dopravil do odkryté branky Říčka.

Hlasy trenérů

Rostislav Vlach (Zlín): „Utkání jsme si prohráli sami. Za stavu 3:0 musíme zápas dovést do vítězného konce, ale přišly tam hrubky od zkušených hráčů. Naše dvojnásobná přesilovka, kdy jsme dostali gól, nás složila. Do 15. minuty to bylo slušné, pak šel výkon dolů. Hlavně v obraně bylo spoustu chyb, i když tam byli zkušení hráči, kteří by to měli zvládat.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Nezačali jsme moc dobře, nechali jsme se sevřít, faulovali jsme a také inkasovali. Darovali jsme tím Zlínu tři góly. Nehráli jsme špatně, ale nepovedlo se nám ubránit hráče v předbrankovém prostoru. Za stavu 0:3 jsme zápas ovládli a povedlo se nám dát branky. Potom se hra hodně zlepšila, byli jsme o něco lepší. Rozhodla přesilovka soupeře pět na tři, kdy jsme vyrovnali. Při našem vedení měl Zlín pouze optický tlak a podařilo se nám to udržet. Jsme za toto velice rádi, zase nám tento obrat něco ukázal.“

Slovenský útočník mohl dokonce srovnat, domácí gólman ale zasáhl na hranici brankové čáry.

Tři inkasované branky ale s hosty neotřásly a rychle se jim podařilo snížit. Jen 33 sekund po Říčkově gólu skóroval Řípa a za dalších 52 sekund přidal druhou branku Olomouce po další chybě zlínské defenzivy Buc.

Na začátku druhé části Kucharczyk neproměnil nájezd, ale hosty nevyužitá šance dlouho nemrzela. Zlín měl poté k dispozici 99 sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, v níž se však hostům povedl husarský kousek.

Knotek při přečíslení dva na jednoho našel Vyrůbalíka a videorozhodčí potvrdil, že pokračovat se bude za stavu 3:3.

A ze strany hostů to nebylo vše. Většinu z téměř pěti tisíci diváků na Stadionu Luďka Čajky ještě více rozesmutnil Zeman, který pohotově dorazil Kašíkem vyraženou Pekrovu střelu.

Ve třetí třetině se dařilo hostům držet Zlín zkrátka. Až v její polovině se Beranům podařilo soupeře sevřít v jeho obranné třetině, víc než jedovatou střelu Marušáka z toho ale nevytěžili. Poté se do úniku dostal Vlach, brankář Konrád mu však puk vypíchl.

Zajistit hostům tři body mohl v přesilové hře definitivně Laš, Kašík jeho pokus z mezikruží vyrazil a následná střela skončila na tyči.

Hosty to mrzet nemuselo, zápas bez větších problémů dovedli do vítězného konce. Zlínu se vyrovnat nepovedlo ani při závěrečné power play.

Dohrávka 7. kola hokejové extraligy

PSG Zlín - HC Olomouc 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Kotvan (Žižka), 15. Okál (Sedláček), 16. Říčka (Marušák) - 16. Řípa, 17. Buc (J. Knotek), 26. Vyrůbalík (J. Knotek), 35. Zeman (Pekr, Valenta). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) - Bryška, Skopal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4876.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, A. Holík, Žižka, Matějíček, O. Horák - Čachotský, Cibák, Kubiš - T. Sýkora, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, Veselý - Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Rašner, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Pekr, Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.