Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kometa se posunula do čela extraligy, radovaly se i týmy Pardubic a Plzně

20:45
Praha - Hokejisté Třince prohráli ve šlágru 16. kola Tipsport Extraligy s Litvínovem 2:3 po prodloužení. Do čela tabulky se tak posunula brněnská Kometa, která zvítězila v Mladé Boleslavi. Z týmů z konce tabulky se radovaly jak Pardubice, tak Plzeň.

16. kolo hokejové extraligy mezi HC Oceláři Třinec - Verva Litvínov, 28. října v Třinci. Zleva Martin Růžička z Třince před Jaroslavem Janusem z Litvínova. foto: ČTK

Severočeši šli v Třinci rychle do vedení zásluhou Válka, jenže do konce první třetiny utkání srovnal Špirko. Na další branky se čekalo až do třetí třetiny, kdy se nejprve trefil domácí Irgl, na kterého o dvě minuty později zareagoval litvínovský Stříbrný. A protože už do konce třetí třetiny žádná branka nepadla, šlo se do prodloužení, ve kterém se po rychlé Trávníčkově akci prosadil Miloslav Hořava. Dva body tak míří do Litvínova.

To v Mladé Boleslavi se branky dostavily až ke konci druhé třetiny, ale urodilo se jich opravdu hodně. Nejprve dvakrát skórovala Kometa, za kterou se trefili Haščák a Gulaši. Ale pět vteřin před koncem třetiny snížil boleslavský Hyka. A hůře mohlo být brněnskému týmu v pětačtyřicáté minutě, kdy vyrovnal Tomáš Voráček. Jenže neuběhly ani dvě minuty, a Kometa už zase vedla. Tentokrát zásluhou Vincoura. Vítězství Brňanů nakonec potvrdil gólem do prázdné branky Marek Kvapil.

Plzeň se po velmi nepovedeném startu do soutěže zvedá, proti Chomutovu vybojovala už třetí výhru v řadě. A základ výhry vystavěla už v první třetině, kdy během sedmi minut Plzeňané skórovali hned dvakrát. První branku dal Tomáš Svoboda, následoval gól Jakuba Lva. A právě branka druhého jmenovaného byla trefou vítěznou, protože Chomutov dokázal pouze snížit díky brance Koblasy. Vyrovnat už se svěřencům Vladimíra Růžičky nepodařilo.

Zlínští hokejisté opět chtěli zisk bodů postavit na dobrém výkonu brankáře Kašíka. Ten předvedl během celého zápasu celkem 39 zákroků, jenže to stačilo jen na jediný bod. Domácí totiž hýřili aktivitou, na Kašíka ale velmi dlouho neuměli vyzrát. A proto to dlouho vypadalo, že by se Zlínu mohlo podařit odvést si všechny body.

Po rychlé akci zakončoval Pavel Kubiš, jenž nakonec dotlačil puk za záda vítkovického Bartošáka. Ale necelé čtyři minuty po začátku třetí třetiny se domácím nakonec podařilo Kašíka překonat. Yan Stastný byl tím hráčem, který dostal puk za záda zlínského brankáře. A protože už žádná další branka v základní hrací době nepadla, utkání šlo do prodloužení. Jenže neuběhla ani minuta a utkání bylo rozhodnuto, bod navíc získaly Vítkovice díky zásahu Michaela Vandase.

Hráči Pardubic už notně potřebovali zvítězit, k čemuž jim chtěli dopomoci i fanoušci, kteří přišli na páteční předzápasový trénink. A Dynamo v zápase důvěru splatilo, když nejprve ve třicáté minutě skóroval Sýkora. A když se necelé tři minuty po startu třetí části prosadil po trestu navrátivší se Schaus, s Olomoucí to vypadalo bledě. A i když dvě minuty a 18 vteřin před koncem zápasu olomoučtí hokejisté snížili zásluhou Holce, vyrovnat se jim nakonec nepodařilo.

Hráči Karlových Varů v minulém kole podlehli Liberci 0:2, stejným výsledkem skončil i jejich páteční zápas s Hradcem Králové. Domácí sice měli v první třetině mírně navrch, gól jim to ale nepřineslo. A tak se radovali hosté díky přesilové hře, v níž z bezprostřední blízkosti brankáře přehodil Bedřich Köhler. A když v pětapadesáté minutě přidal pojistku Rostislav Dej, karlovarskému týmu už nepomohla ani hra bez brankáře.

Výsledky 16. kola Tipsport Extraligy:

Třinec – Litvínov 2:3 po prodloužení (14. Špirko, 48. Irgl – 5. Válek, 50. Stříbrný, 62. M. Hořava)

Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:4 (40. Hyka, 45. T. Voráček – 37. Haščák, 38. Gulaši, 47. Vincour, 60. M. Kvapil)

Plzeň – Chomutov 2:1 (11. T. Svoboda, 18. Lev – 50. Koblasa)

Vítkovice – Zlín 2:1 po prodloužení (44. Stastny, 61. Vandas – 29. Kubiš)

Karlovy Vary – Hradec Králové 0:2 (37. Köhler, 55. Dej)

Pardubice – Olomouc 2:1 (30. Sýkora, 43. Schaus – 58. Holec)