Diskvalifikovali ji. Biatlonistka Charvátová totiž vystřelila o jednu ránu navíc

20:15
CANMORE/PRAHA - Místo deseti ran vystřelila na terč jedenáctkrát, a tak místo umístění na 18. místě byla česká biatlonistka Lucie Charvátová ve sprintu v kanadském Canmore diskvalifikována. Vedoucí závodnice SP Gabriela Soukalová naopak skončila sedmá, díky čemuž zvýšila svůj náskok v čele seriálu. Vyhrála Ukrajinka Olena Pidhrušná.

Lucie Charvátová přišla vlastní chybou o závod s hromadným startem. foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Soukalová: Žádnou chemii nechci. Místo coldrexu si pomáhám medem

Charvátová zaváhala na položce cleže, když místo pěti základních nábojů použila i ten náhradní tak jako ve štafetě, a vystřelila tak šestkrát.

Přišla tak o 18. příčku, body do průběžného pořadí a také o start v závodě s hromadným startem, který je na programu v sobotu v 19:30 SEČ.

Mladičká Češka tak nenavázala na své úspěšné kolegyně. Veronika Vítková doběhla 15., poprvé v kariéře bodovala Jessica Jislová.

V měnících se podmínkách vyhrála Ukrajinka Olena Pidhrušná a po dvou letech navázala na dosud jediný triumf z Nového Města.

Gabriela Soukalová.
Eva Puskarčiková.

Soukalová na první střelecké položce vleže v silném větru jednou minula. Na stojce byla bezchybná a v cíli se dlouho držela na čtvrtém místě.

Nakonec se před ni dostaly tři závodnice s vysokými startovními čísly, na vítězku ztratila přes půl minuty. Před v pátek třetí Italkou Dorotheou Wiererovou však vede Soukalová v průběžném pořadí SP o 103 bodů.

Ženy - sprint na 7,5 km:

1. Pidhrušná (Ukr.) 19:56,9 (0 trest. okruhů), 2. Guziková (Pol.) -7,5 (0), 3. Wiererová (It.) -12,4 (1), 4. Hojniszová (Pol.) -14,1 (1), 5. Bendiková (Lot.) -23,7 (0), 6. Preussová (Něm.) -33,2 (1), 7. Soukalová -33,6 (1), 8. Varvynecová (Ukr.) -34,3 (0), 9. Horchlerová (Něm.) -47,9 (1), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -48,9 (2), ...15. Vítková -1:02,7 (2), 34. J. Jislová -1:56,5 (2), 52. Puskarčíková -2:25,5 (3), Charvátová diskvalifikována.