Messiho penalta rozhodla derby, první místo v tabulce udrželo Atlético

18:23aktualizováno  23:48
BARCELONA - Fotbalisté Atlética Madrid otočili zápas 31. kola španělské ligy v Bilbau a vyhráli 2:1. Zůstávají tak na prvním místě tabulky o bod před Barcelonou, která zvítězila díky brance Lionela Messiho z penalty v městském derby nad Espaňolem 1:0. Nezaváhal ani třetí Real Madrid, s Vallecanem si poradil poměrem 5:0 a po dvou porážkách v řadě získal tři body.

Lionel Messi foto: Reuters

Bilbao, které je v tabulce čtvrté, již v šesté minutě vedlo zásluhou Ikera Muniaina, jenž přehodil vyběhnutého brankáře Thibauta Courtoise. Madridský tým zareagoval o šestnáct minut později: Diego Costa se trefil ve čtvrtém ligovém zápase v řadě a připsal si 25. trefu v sezoně.

V 55. minutě domácí bránící hráč tečoval míč přesně na hlavu Kokemu, který vstřelil rozhodující gól jinak vyrovnaného utkání. Atlético vyhrálo v La lize páté utkání za sebou.

První poločas barcelonského derby nabídl množství šancí. Na straně Espaňolu se dvakrát do slibného zakončení dostal útočník Pizzi, za konkurenční FC mohli skórovat Neymar nebo Messi.

V druhé půli převzali svěřenci trenéra Gerarda Martina iniciativu, jediný gól zápasu však padl až z pokutového kopu v 77. minutě, který byl nařízen po ruce obránce Javiho Lópeze. Exekuce se ujal Messi a po střele doprostřed branky si připsal svoji 23. trefu v sezoně.

Espaňol již zareagovat nedokázal, v 83. minutě navíc dostal červenou kartu gólman Kiko Casilla, který hrál rukou mimo šestnáctku. Domácí již předtím využili všechna tři střídání, takže do branky se musel postavit bek López. S nezvyklou rolí si poradil statečně a předvedl dva úspěšné zákroky.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:1 (77. Messi z pen.), Vigo - FC Sevilla 1:0 (87. Nolito z pen.), Bilbao - Atlético Madrid 1:2 (6. Muniain - 22. Costa, 55. Koke), Real Madrid - Vallecano 5:0 (68. a 70. Bale, 15. Ronaldo, 55. Carvajal, 78. Morata).