Derby pro Spartu rozhodli exslávisté. Ironie, řekl Dočkal

23:59
PRAHA - První derby - ještě v dresu Slavie - proseděl před šesti lety na lavičce a jeho tým prohrál. Po dalším, do kterého teď zasáhl už v rudých barvách Sparty, slavil vítězství. "Je to trošku ironie," říkal fotbalový záložník Bořek Dočkal, jenž byl u gólu na 2:0, když si jeho centr srazil do sítě domácí obránce Bortel.

Dočkal uniká Kiselovi. foto: ČTK

A aby to bylo ještě pikantnější - první branku dal z přímého kopu Lukáš Vácha, jenž také ve Slavii fotbalově vyrostl.

Co tomu říkáte, že derby rozhodli bývalí slávisté?
V každém derby se hodně sledují hráči, kteří předtím nastupovali za ten druhý klub. Takže jak jsem řekl, je to trošku ironie, ale jinak to moc důležité není.

Pro vás to bylo první derby, do kterého jste zasáhl. Jaké bylo?
Pro mě výborný zážitek. Jasně, hodně ten pohled ovlivnil konečný výsledek - vyhráli jsme a takové derby si budu připomínat vždycky rád.

A jak bylo náročné?
Hodně. Slavia si nijak nekomplikovala život, hrála důrazně, dobře bránila a v první půli byla místy - tak deset, patnáct minut, i lepší. Na druhou stranu si nemyslím, že bychom jí toho hodně dovolili, měla dvě takové nebezpečné situace. Celkově jsme ukázali, že jsme na tom lépe a druhý poločas jsme kontrolovali.

Ovšem ani vy jste moc šancí neměli.
Byl to celkově dost vyrovnaný zápas, Slavia dobře bránila a nebylo snadné se dostat do šance. Nám pak naštěstí vyšla standardka, Lukáš Vácha to kopl výborně.

I vy jste u přímého kopu stál. Nechtěl jste kopat?
Bavili jsme se o tom, ale jsem rád, že to dopadlo takhle.

Ale byl jste u druhého gólu.
Byl důležitý, uklidnil nás, že jsme se poslední minutu nebo dvě nemuseli třepat o výsledek. Ale pro sebe si ho nepočítám, nebyla to střela, nechtěl jsem to tak.