Denver slaví první výhru, Detroit padl počtvrté

9:47
NEW YORK - Ve čtvrtém utkání v sezoně vybojovali basketbalisté Denveru první vítězství, když porazili Detroit 109:97. Pistons prohráli i počtvrté a na výhru stále čekají. Finalista minulého ročníku NBA Oklahoma Thunder zdolala v úterý Toronto jednoznačně 108:88.

Denver (Lawson) foto: ČTK

Denver vedl v poslední čtvrtině nad Detroitem o 16 bodů, ale Pistons tři a půl minuty před koncem snížili na rozdíl sedmi bodů. Poté však dal šest bodů v řadě André Iguodala a bylo rozhodnuto. Iguodala se poprvé představil na domácí půdě Denveru a hned byl nejlepším střelcem týmu se 17 body, k nimž přidal i 10 doskoků. Javale McGee zaznamenal 16 bodů a ještě další čtyři hráči Nuggets se dostali do dvouciferných čísel. Denver svého soupeře předčil na doskoku v poměru 52:35. Detroit vedl Greg Monroe s 27 body a 10 doskoky.

Výsledky

Chicago - Orlando 99:93, Denver - Detroit 109:97, Oklahoma City - Toronto 108:88.

"Chvíli jsme hráli lépe, chvíli hůř, ale byl to pro nás dobrý test, jestli jsme schopni udržet vedení. Zatím se zajíždíme, budeme se zlepšovat," konstatoval Iguodala.

Toronto na hřišti Oklahomy vedlo jen v úvodu o tři body, poté se domácí dostali do vedení zásluhou šňůry 9:0 a už soupeři nedali šanci. V průběhu utkání vedli domácí až o 29 bodů. Do dvouciferných čísel se dostalo šest hráčů Oklahomy, z nichž byl nejlepší Russell Westbrook s 19 body a osmi asistencemi. Toronto vedl s 18 body litevský nováček Jonas Valanciunas. Dosud nejlepší střelec Raptors v sezoně Kyle Lowry odstoupil ve druhé čtvrtině se zraněním kotníku.

Chicago připravilo první prohru v sezoně týmu Orlanda, který porazilo 99:93. Bulls prohrávali před poslední čtvrtinou o dva body, ale závěrečná část patřila jim. Hned v úvodu čtvrté čtvrtiny nastříleli šest bodů v řadě a vedení už nepustili. Nejlepším střelcem vítězů byl Luol Deng s 23 body. Joakim Noah přidal 20 bodů, 9 doskoků a 5 bloků. Orlandu nestačilo 28 bodů Arrona Afflala.