Debakl. Třinec si vyšlápl na Kometu, soupeři dal deset gólů

17:57aktualizováno  20:44
TŘINEC - Hokejisté Třince rozdrtili v 50. kole extraligy Brno 10:2 a už poosmé v řadě byli stoprocentní. Kometa sice vedla již od druhé minuty, ale pak dostala osm gólů za sebou. Hattrickem se na debaklu Brna podílel famózně hrající Martin Růžička. Slezané v domácím prostředí vyhráli desáté utkání v řadě, od 3. prosince ve Werk Aréně nepřišli ani o bod.

Radost třineckých, Jan Peterek, David Nosek. foto: MAFRA - Alexandr Satinský

Domácí však nevydařený úvod nedeprimoval a trpělivě roztáčeli kola svého náporu. Jejich projev zklidnil Orsava, který v šesté minutě vychytralou ranou zpoza Žižky překonal Čiliaka. Už v 10. minutě obrátil skóre Peterek, když zblízka dorazil puk za Čiliaka.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (Třinec): "Nás v úvodu malinko zaskočil první gól a vzal nám vítr z plachet. Ale byli jsme schopni to obrátit. Dobrým pohybem jsme si dělali šance, padalo to tam. Měl jsme chvilkami i štěstí, ale to k tomu patří. Psychika hraje velkou roli, s každým gólem nám rostlo sebevědomí. Třetí třetina už proběhla v tempu, které jsme chtěli."

Karel Beran (Brno): "Nám se to nevyvedlo. Domácí byli celý zápas lepší. Podařil se nám začátek, ten jsme ještě zvládli, ale pak jsme dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme se chtěli vrátit do zápasu, ale dostali jsme třetí branku a trošku jsme odešli."

Opravdová pohroma se na Kometu sesypala ve druhé půli zápasu. Domácí od vedoucího gólu dostali ještě větší chuť. Třinec po ledě doslova létal, s chutí kombinoval a střílel góly. Hrňa ve 28. minutě zaskočil Čiliaka znovu šikovnou ranou švihem přes bránícího obránce, ale ani výměna brankářů a příchod Trvaje kanonádu nezastavil. Obránce Galvas se po pravém křídle drze až protáhl až před Trvaje a skóroval počtvrté.

Od čtvrtého gólu měl zápas chvilkami prvky exhibice. Zíb si bekhendem vychutnal Trvaje popáté a pak se dočkal i s obrovským elánem a ve dvou útocích hrající Růžička, jemuž už o 28 sekund později v přečísleni na šestý gól parádně přihrál Rákos.

Ani s vysokým skóre Oceláři neztráceli chuť. Hostující Novotný v úvodu třetí části neproměnil trestné střílení a následovala další třinecká smršť se čtyřmi góly během pěti minut. Závěr utkání ovládla do té doby střelecky nevýrazná elitní řada Ocelářů; Růžička s Adamským dvakrát rozebrali brněnskou obranu a Růžička pak ze svého klasického postu na levém křídle v přesilovce dovršil hattrick. Volání ochozů po desítce už za 32 sekund vyslyšel Květoň, který překvapil Trvaje ranou na bližší tyč.

Hosté mezitím sice díky Vondráčkově trefě po brejku snížili na 2:8, ale to byla slaboučká náplast na jejich utrpení. Jediné vítězství večera si Brno připsalo až necelé dvě minuty před konce, kdy Burian ve rvačce s přehledem vybodoval domácího Foltýna.

Pražské derby patřilo Slavii, Pardubice a Liberec jdou do předkola

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky porazili Spartu 3:2 v prodloužení a stále živí svojí naději na účast v předkole. Domácí v zápase dvakrát vedli, ale protivník vždy srovnal. Rozhodující trefu vstřelil v čase 60:30 z přesilové hry kapitán Petr Kadlec. Jistotu účasti v první části play-off si už naopak definitivně zajistil Liberec i Pardubice.

50. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 10:2 (2:1, 4:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Orsava (Linhart), 10. Peterek (Hrňa, Zíb), 28. Hrňa (Peterek, Bonk), 33. Galvas (Polák, Bonk), 36. Zíb (Bonk, D. Květoň), 36. Martin Růžička (Rákos), 47. Martin Růžička, 48. Adamský (Roth, Hrubec), 52. Martin Růžička (Polanský, D. Nosek), 52. D. Květoň (Zíb, Foltýn) - 2. V. Němec (Dlapa, J. Káňa II), 50. Vondráček (Čermák, Kováčik). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5, navíc Foltýn 10 min. - Miller 5 min. a do konce utkání, Burian 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4596.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:2p (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Krenželok (Sklenář, Klhůfek), 27. Wharton (Sklenář), 61. Kadlec (Valach, A. Svoboda) - 25. Philipp (Kubát, J. Hlinka), 55. Kubát (T. Rachůnek, J. Hlinka). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Ondráček, Štofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 10.320.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Mozík (M. Dvořák, T. Sýkora) - 31. Čájánek (Veselý, Zámorský), 39. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Duda (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5174.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Bartek (Nedvěd, Gřegořek), 42. Výtisk (Filippi, Hunkes), 42. Valský (T. Urban, Čakajík) - 26. Húževka (Burger, Barinka). Rozhodčí: Turčan, Horák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:9, navíc K. Jass - J. Stehlík oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4821.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Tvrdík (Pospíšil, Ptáček), 26. Šimánek (Mertl, Kudrna). Rozhodčí: Jeřábek, Wagner - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 3898.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. R. Hruška (Pohl, Gulaši) - 6. Ďaloga (Radil, T. Zohorna), 17. Endál (Kolář, P. Sýkora), 39. P. Sýkora (Číp, Ďaloga), 59. T. Nosek. Rozhodčí: Polák, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5, navíc Bičánek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2684.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Hübl (Jánský, Lukeš), 50. Posmyk (Ručinský, Hanzl) - 3. Tenkrát (Havlíček), 44. Tenkrát (T. Kaberle, Havlíček), 47. M. Hořava (Tenkrát, Majeský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4346.