Naše hra jde nahoru. A já z toho na hrotu jen těžím, kvitoval Lafata

22:42
PRAHA - Třikrát po sobě vstřelil sparťanský kapitán David Lafata v mistrovském zápase dva góly. A znovu, tak jako v derby se Slavií a předtím v utkání s Hradcem, přinesly důležité vítězství. Tentokrát ve druhém utkání Evropské ligy proti Young Boys Bern při výhře 3:1.

David Lafata. foto: MAFRA - Michal Sváček

„Zatím to takhle vychází na mě, nic víc bych v tom nehledal,“ zůstává sparťanský střelec skromný. „Klidně je možné, že teď dva zápasy gól nedám a začne se říkat, že jsem z formy.“

Ale že jste znovu naplnil dvougólovou normu, to potěší, ne?
Jasně, ale spokojený jsem hlavně s vítězstvím. Nahoru jde hra celého týmu a já na hrotu z toho jen těžím. Byl to hodně důležitý zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli, zvlášť po úvodní porážce v Neapoli.

Oba vaše góly padly po dorážkách. Taková vaše klasika, že?
Hlavní je, že platily. U prvního mi to Timy Konaté dal hezky pod sebe, druhý zase padl po akci Krejčího s Dočkalem. Sice šel balon směrem ke mně dost pomalu, ale ještě jsem ho tam naštěstí stihl dotlačit.

Co jste říkal parádní trefě Lukáše Váchy?
To byla lahůdka. Byl to sehraný signál, který nám vyšel opravdu výborně. Střela byla nádherná, sedla mu, takže to nemělo chybu.

ČTĚTE O UTKÁNÍ

Na tréninku to taky takhle trefuje?
Právě že ani ne. Asi si to nechává až na zápas.

Vedli jste 2:0, zápas měli pod kontrolou, ale brzy po poločase přišlo snížení a na chvíli jste vypadli ze hry. V čem byl problém?
Byla škoda, že se nám nepovedlo ještě před poločasem přidat třetí gól, mohl být klid. Na druhou stranu si myslím, že do žádné další větší šance jsme je v podstatě nepustili, hru jsme po většinu zápasu kontrolovali.

Nepřekvapilo vás, že Bern po vítězství 5:0 nad Slovanem Bratislava toho na Letné moc neukázal?
Mají svou kvalitu, to je jasné. Ale my jsme se soustředili jen sami na sebe, abychom vyhráli. Povedlo se, a to je nejdůležitější.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...