Darida dal gól při debutu za Freiburg, za Frankfurt se trefil Kadlec

21:33aktualizováno  23:26
FREIBURG - Reprezentační záložník Vladimír Darida vstřelil gól při svém soutěžním debutu za Freiburg. Uzdravená letní posila z Plzně pomohla k domácí remíze 1:1 s Estorilem v Evropské lize. Mezi střelce se ve 3. kole zapsal i další fotbalista národního týmu Václav Kadlec. Jeho Frankfurt porazil 2:0 Maccabi Tel Aviv.

Fotbalista Freiburgu Vladimír Darida foto: ČTK

Freiburg neudržel slibné vedení, ani na třetí pokus ve skupině H nevyhrál a ztrácí tři body na Liberec, který uhrál stejný výsledek 1:1 proti vedoucí Seville. Darida doléčil zranění kotníku ze zářijové kvalifikace v Itálii a od trenéra Christiana Streicha dostal šanci hned v základní sestavě. Na branku v novém působišti čekal třiadvacetiletý středopolař jen do 11. minuty, když otevřel skóre tečovanou střelou z úhlu. Domácí však vedení neudrželi, protože v 53. minutě vyrovnal po úniku Sebá.

Čtvrt hodiny poté se dostal na hřiště další český záložník Freiburgu Václav Pilař, jeho defenzivní spoluhráč Pavel Krmaš zůstal mezi náhradníky. Kadlec pokračuje ve výtečné střelecké formě a ve Frankfurtu zaznamenal po letním příchodu ze Sparty už šestý soutěžní gól, z toho druhý v Evropské lize. Proti Maccabi se jednadvacetiletý útočník za domácí trefil ve 13. minutě po dorážce Meirovy hlavičky do tyče. Ještě v prvním poločasu byl po dvou rychlých žlutých kartách vyloučen hostující Tal Ben Haim.

Krátce po pauze využil přesilovku druhým zásahem Alexander Meier. Německý tým neztratil ve třech zápasech ani bod, navíc udržel pokaždé čisté konto. Český útočník Tomáš Necid sledoval jen z lavičky výhru PAOK Soluň 3:2 nad Maccabi Haifa. Řecký tým doma prohrával po dvaceti minutách o dvě branky, ale nakonec skóre otočil. Slovenský záložník PAOK Miroslav Stoch však v prvním poločase neproměnil dokonce dvě penalty.

Český fotbalista Frankfurtu Václav Kadlec (vpravo)

Reprezentační obránce Ondřej Mazuch s Dněpropetrovskem uspěl na půdě Pacosu Ferreira až díky závěrečné desetiminutovce, kdy rozhodli o výhře 2:0 kapitán Ruslan Rotan a Jevhen Konopljanka. Český brankář hostů Jan Laštůvka zůstal opět jen mezi náhradníky. Stoprocentní bilanci a třetí čisté konto udržel Tottenham, který vyhrál 2:0 na hřišti Šeriffu Tiraspol. Za londýnský tým se prosadili ve 12. minutě obránce Jan Vertonghen a čtvrt hodiny před koncem útočník Jermain Defoe. Ten je se čtyřmi góly nejlepším střelcem EL.

3. kolo základních skupin Evropské ligy

Skupina A
Swansea - Kubaň Krasnodar 1:1
(0:0)
Branky: 68. Michu - 90.+3 Cissé. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Valencie - St. Gallen 5:1 (4:0)
Branky: 21. a 30. Cartabia, 12. Alcácer, 33. R. Costa, 71. Canales - 74. Nater. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).

Oděsa - Ludogorec Razgrad 0:1 (0:1)
Branka: 45. Zlatinski. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

(0:0)
Branky: 53. Soriano, 85. Ramalho - 88. Mujangi Bia z pen. Rozhodčí: Kružliak (SR). ČK: 42. Mané - 38. Carcela-González,  67. Kanu.

Elfsborg - Esbjerg 1:2 (0:1)
Branky: 69. Jönsson - 7. a 67. Andreasen. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

Waregem - Maribor 1:3 (1:2)
Branka: 12. De Fauw - 21. Črnic, 34. Mertelj, 49. Mezga. Rozhodčí: Studer (Švýc.). ČK: 57. Mileč (Maribor).

Wigan - Kazaň 1:1 (1:1)
Branky: 40. Powell - 15. Prudnikov. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

(0:0)
Branky: 83. Rotan, 86. Konopljanka. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

Fiorentina - Pandurii Targu Jiu 3:0 (2:0)
Branky: 26. Joaquín, 34. Matos, 69. Cuadrado. Rozhodčí: Zelinka.

Bordeaux - APOEL Nikósie 2:1 (1:1)
Branky: 24. Sané, 90. Henrique - 45. Goncalves. Rozhodčí: Strömbergsson (Švéd.).

(1:0)
Branky: 35. Jarmolenko, 60. Mbokani, 79. Gusev. Rozhodčí: Özkahya (Tur.).

Genk - Rapid Vídeň 1:1 (1:0)
Branka: 21. Gorius - 82. Sabitzer. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

(0:0)
Branka: 67. Grenier. Rozhodčí: Dias (Portug.).

Betis Sevilla - Guimaraes 1:0 (0:0)
Branka: 50. Vadillo. Rozhodčí: Koukoulakis (Řec.).

(1:0)
Branky: 7. Janko, 83. Adin. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.).

(1:0)
Branka: 19. Burmistrov. Rozhodčí: Mažeika (Lit.).

Šeriff Tiraspol - Tottenham 0:2 (0:1)
Branky: 12. Vertonghen, 75. Defoe. Rozhodčí: Liany (Izr.).

(1:1)
Branky: 11. Finončenko - 26. Gudmundsson. Rozhodčí: Aranovskij (Ukr.).

PAOK Soluň - Maccabi Haifa 3:2 (2:2)
Branky: 35. Vítor, 39. Ninis, 66. Salpingidis - 13. Ndlovu, 21. Golasa. Rozhodčí: Teixeira (Šp.).