Další senzace. Nový Zéland uhrál remízu 1:1 s mistry světa z Itálie

16:14
PRAHA - Nový Zéland po Slovensku potrápil dalšího favorita. A ne ledajakého. Hráči z Oceánie uhráli remízu 1:1 s úřadujícími mistry světa. Italové vyrovnali z pokutového kopu a na další branku se nezmohli.

Itálie - Nový Zéland. foto: Reuters

Fotbalový trpaslík nastoupil proti úřadujícím mistrů světa z Itálie. Z tohoto duelu nemohl reálně pomýšlet na bodový zisk, ale vše se vyvíjelo jinak...

Už v sedmé minutě padla branka a překvapivě do italské svatyně. Po standardní situaci se míč dostal k Fabiu Cannovarovi, který si s ním ale nedokázal poradit, a tak měl Smeltz snadnou úlohu. Znamení, že Italy nebude čekat v utkání se Zélandem nic lehkého.

Italské hvězdy vzaly zápas do svých rukou a drtivým tlakem dobývali Pastonovu klec. Šance střídala šanci, a to nemohli Novozélanďané dlouho ustát. Při jedné z nich se dokonce rozezvučela tyč.

Itálie - Nový Zéland (penalta)

Gól padl až po zkratu jednoho z novozélandských obránců, když stáhl v pokutovém území hráče soupeře, za což vyfasoval žlutou

OHLASY

"Dnešní zápas jsme měli vyhrát. Stejně jako proti Paraguayi nám soupeř znovu vstřelil gól ze své první pořádné šance. Pak jsme sice byli schopni získat nad zápasem kontrolu, ale měli jsme opět smůlu. Příliš jsme nepřesvědčili," ohodnotil trenér Itálie Lippi.

"Nemám slov, díky svým hráčům jsem oněměl," rozplýval se kouč Nového Zélandu Ricki Herbert.

kartu a následovala penalta. S ní si poradil Iaqinta a vyrovnal tak na 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili Italové ve velkém stylu. Už ve třetí odehrané minutě mohl přiklonit vedení na svou stranu De Rossi, z otočky trefil pouze dobře postaveného Pastona. Postupem času už tlak Itálie uvadal. "Squadra-azzura" chvílemi Nový Zéland zatlačila do defenzívy, ale gólové příležitosti si netvořila.

To hráči z Oceánie byli o něco nebezpečnější. Po hodině hry po nepřesném zásahu kapitána Cannavara hlavičkoval Vicelich, ale jeho pokus se neujal. V 80. minutě mohl trefit hráčům Nového Zélandu senzační vedení Wood, jeho dělovce scházelo pár čísel, aby zapadla za Marchettiho záda.

Snad jedinou vážnější italskou příležitost v závěru utkání měl Zambrotta, nastřelil pouze novozélandského obránce před sebou, a tak se zrodil další senzační výsledek, čímž se tabulka skupiny F výrazně zamotala.

Itálie - Nový Zéland 1:1 (1:1)

Branky: 29. Iaquinta z pen. - 7. Smeltz. Rozhodčí: Batres (Guat.) - Leal (Kost.), Pastrana (Hond.).

Itálie: Marchetti - Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Criscito - Pepe, Montolivo, De Rossi, Marchisio - Iaquinta, Gilardino.
Trenér: Lippi.

Nový Zéland: Paston - Reid, Nelsen, Lochhead, Smith - Bertos, Vicelich, Elliott - Killen, Fallon, Smeltz.
Trenér: Herbert.