Další remíza. Na Jihlavě si vylámala zuby i Olomouc

22:29
JIHLAVA - Fotbalisté Jihlavy i v pátém utkání v první lize remizovali. Nováček nejvyšší soutěže dnes smazal jednobrankové manko v utkání s Olomoucí a počtvrté za sebou si připsal výsledek 1:1. Hosté vedli po trefě Doležala, Vysočina vyrovnala deset minut před koncem, kdy dal svou třetí branku v tomto ročníku kapitán Tecl.

Jihlavský hráč Stanislav Tecl (vlevo) a olomoučtí Martin Šindelář a Tomáš Hořava (vpravo) foto: ČTK

V úvodní čtvrthodině oba soupeři hrozili hlavně ze standardních situací. První vyloženou příležitost si vypracovali hosté v 19. minutě. Sám na brankáře šel Hubník, ale Blažek jeho střelu zneškodnil. I dál měli více ze hry Olomoučtí a ve 27. minutě už se dočkali branky. Ordoš na pravém kraji vápna na sebe navázal tři obránce, posunul míč na malé vápno, kde neobsazený Doležal zamířil do prázdné branky.

Jihlava - Olomouc 1:1

Branky: 80. Tecl - 27. Doležal. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Peřina. ŽK: Šourek - Ordoš, Vepřek, Janotka. Diváci: 3590.

Jihlava: Blažek - Kryštůfek (46. Kučera), Tlustý, Šourek, Josl (90.+1 Kosak) - Masopust, Koloušek, Rada, Jungr (80. Sedláček), Vaculík - Tecl. Trenér: Komňacký.

Olomouc: Blaha - Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Doležal, Hořava - Schulmeister (72. Navrátil), Ordoš, Hubník (85. Petr). Trenér: Pivarník.

Za šest minut už mohli Hanáci vést o dvě branky. Roh Olomouce odvrátil Rada jen do Kryštůfka, od kterého směřoval míč do sítě, ale Blažek jej konečky prstů dokázal vytáhnout alespoň na roh.

Do druhého poločasu Vysočina vkročila o poznání aktivněji. První gólovou příležitost si vytvořila v 50. minutě, kdy se ke střele z malého vápna dostal Jungr, ale jeho pokus obránci na poslední chvíli zablokovali. Domácí středopolař neuspěl ani po zmatcích ve vápně Olomouce po rohovém kopu. Do třetice to Jungrovi nevyšlo, když se na hranici vápna v 54. minutě zbavil obránce, ale vystřelil nepřesně.

Po hodině hry se ve vápně uvolnil znovu Jungr, ale ani tentokrát gólmana Blahu překonat nedokázal. Stejný hráč nevyužil šanci k vyrovnání ani čtvrt hodiny před koncem. Po centru z malého vápna mířil hlavou jen do náruče olomouckého brankáře. Trenér Komňacký Jungra záhy vyměnil za Sedláčka.

Vysočina se přece jen vyrovnání dočkala. Deset minut před koncem poslal ze standardní situace centr do pokutového území Koloušek, míč se snesl na hlavu kapitána Tecla, který odvrátil první porážku Jihlavy. Rozesmutnil olomouckého kouče Pivarníka, který na jaře dovedl Vysočinu k postupu.