Další medaile z biatlonu. Skvělý Moravec vystřílel stříbro ve stíhačce

16:35
LAURA (Od našich zpravodajů) - Česko slaví třetí medaili ze Soči a druhou díky biatlonistům. Ondřej Moravec skončil druhý ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru a k Soukupovu sobotnímu bronzu přidal úspěch ze stříbra. Na stupních vítězů ho obklopí Francouzi: vyhrál Fourcade, třetí skončil Beatrix.

Ondřej Moravec vybojoval ve stíhačce stříbro foto: MAFRA - Michal Sváček

ON-LINE REPORÁŽ ZDE

V dramatickém závodě plném zvratů udržovali české fanoušky v pozoru oba reprezentanti. První polovinu závodu jel v čelní skupině Soukup, který k čisté střelbě vleže přidal vysoké tempo běhu.

Také Moravec zvládl úvodní dvě položky čistě, ale střílel pomaleji a špička závodu mu utekla.

Třetí střelnice, první vstoje, však vrátila Moravce do hry. Osmý muž ze sobotního sprintu nechyboval, naopak muži z dosavadní vedoucí skupinky chybovali všichni. Soukup dokonce dvakrát, čímž z boje o medaile vypadl.

Francouzský vítěz biatlonové stíhačky Martin Fourcade jde obejmout bronzového krajana Jeana Guillaumea Beatrixe

Rozhodla čtvrtá položka, na kterou přiběhl jako první Francouz Fourcade. Shodil všechny terče, sebevědomě se otočil k divákům a zaťal pěst na oslavu vítězství. Byl si jistý zlatou medailí.

Druhý za Fourcadem vyběhl Moravec, který v závodě ani jednou nechyboval. Sedmnáct vteřin za lídrem, ale skoro se stejným náskokem před dalším Francouzem Beatrixem.

V závěrečném kole tuto pozici udržel a do cíle dojel jako druhý. Soukup dvakrát chyboval i na poslední položce a nakonec obsadil až dvacáté místo. Třetí z českých reprezentantů, kteří se do stíhacího závodu nominovali, byl Michal Šlesingr, jenže ten se na start nepostavil.

V sobotním sprintu, který určil výchozí pozice do stíhačky, získal Jaroslav Soukup první olympijskou medaili v dějinách českého biatlonu. Ondřej Moravec teď české maximum ještě vylepšil.

Reprezentaci už schází jen poslední meta: olympijské zlato.

Biatlon: Muži - stíhací závod 12,5 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 33:48,6 (1 tr. okruh), 2. Moravec -14,1 (0), 3. Beatrix (Fr.) -24,2 (1), 4. Björndalen (Nor.) -25,9 (3), 5. Usťugov (Rus.) -36,7 (1), 6. Schempp (Něm.) -39,1 (1), 7. Svendsen (Nor.) -40,2 (1), 8. Eder (Rak.) -40,3 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -48,3 (1), 10. Landertinger (Rak.) -48,9 (3), ...20. Soukup -1:46,4 (4), Šlesingr nestartoval.