Další body pro Lva. Pražský klub porazil Čerepovec

21:15
Hokejisté Lva Praha v Kontinentální lize vyhráli nad Čerepovcem 3:1 a prodloužil svou bodovou sérii už na jedenáct zápasů. Devět těchto utkání bylo vítězných, což Lva posunulo v Západní konferenci na páté místo. Lev tak oplatil Severstalu prohru 1:2 z konce října. V 56. minutě rozhodl švédský útočník Calle Ridderwall, výsledek potvrdil v power play jeho krajan Martin Thörnberg.

Zleva Calle Ridderwall ze Lva a Ivan Kasutin z Čerepovce. foto: ČTK

Čerpovec nastoupil bez obou českých krajánků. Obránce Čáslava nebyl vůbec na soupisce a gólman Štěpánek zůstal je lavičce. Proti svým spoluhráčům z minulé sezony jednička Severstalu nenastoupila a do branky se postavil Kasutin. V dresu hostu se ale představil kontroverzní Rus Žerděv, který v létě přišel do Lva, ale ještě v přípravě tým opustil.

V úvodu se hrálo dlouho bez šancí a až v deváté minutě prověřil Kasutina Klepiš. Severstal, jehož odpočinek po poledni v hotelu narušila evakuace kvůli nahlášené bombě v obchodním centru na Floře, zahrozil ve 14. minutě, ale Vehanen vytěsnil Berdnikovův pokus.

• Dinamo Riga - Jaroslavl 4:1
  • Slovan Bratislava - Petrohrad 2:3sn (Mojžíš a Vondrka oba 0+1 - rozhodující sam. nájezd Červenka).

Další minuty patřily domácím, kteří stupňovali nápor. V přesilovce minul Sekáč, už při plném počtu hráčů na ledě trefil Ridderwall zadovkou bekhendem pravou tyč a těsně před pauzou nedotáhl blafák osamocený Azevedo.

Další šance otevřít skóre měl Lev před polovinou utkání. Nejdříve trefil ve 28. minutě v přesilovce Jaakola horní tyč. Lev pokračovat i v další početní výhodě v tlaku, ale měl také štěstí, protože po nenápadné akci Stoljarova pomohla Vehanenovi tyč.

Nakonec se radoval z gólu ve 36. minutě Severstal, když ujel Gimbatov a zamířil přesně mezi Vehanenovy betony. Vzápětí mohl odpovědět Ševc, který předtím při vedoucí brance hostů v souboji ve středním pásmu nešťastně upadl. Přesně dvě minuty před druhou přestávkou se Lev dočkal vyrovnání. Thörnberg vypálil od pravého mantinelu, Kasutin vyrazil puk nalevo k Vránovi, který zamířil do odkryté branky.

V třetí části čekaly necelé tři tisíce diváků v Tipsport Aréně dlouho na šance, oba týmy hrály především ze zabezpečené obrany. V 56. minutě se ale Lev dočkal vítězné trefy. Ševc projel do útočného pásma, vypálil a z dorážky skóroval Ridderwall. V závěru ještě pojistil výhru do prázdné branky Thörnberg.

"Byl to pro nás velice těžký zápas. Udělali jsme po druhé třetině změny. Jsem rád, že jsme našli cestu k vítězství a získali tři body," pravil domácí kouč Kari Jalonen. Trenér Čerepovce Igor Petrov byl naopak z průběhu střetnutí viditelně rozladený. "V hokeji se musí hrát šedesát minut a ne padesát. Dokud to naši hráči nepochopí, tak budeme prohrávat. Nedotahujeme dobře rozehrané zápasy. Musíme se dát dohromady a začít vyhrávat."

HC Lev Praha - Severstal Čerepovec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Vrána (Thörnberg, Ševc), 56. Ridderwall (Ševc), 59. Thörnberg (Novotný, Němec) - 36. Gimbatov (Černov). Rozhodčí: Vasiljev, Baluška - Morozov, Putilin. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2900.