Další biatlonová paráda. Šlesingr skončil ve stíhačce po bezchybné střelbě třetí

13:30aktualizováno  18:12
RUHPOLDING - V úvodu sezony se čeští biatlonisté trápili, po Novém roce ale jsou jako vyměnění. Michal Šlesingr ani jednou z dvaceti střel neminul terč a ve stíhacím závodu v Ruhpoldingu skončil třetí. Ve finiši navíc jen těsně nestačil na lídra průběžného pořadí Světového poháru Francouze Martina Fourcada. Výborný český den potvrdil Ondřej Moravec osmým místem. Vyhrál Rakušan Simon Eder.

Michal Šlesingr se raduje ze třetího místa na SP v Ruhpoldingu. foto: ČTK/AP

Jsem zmatkář. Snad to je poslední facka, mrzí po odmítnutí vítězství Soukalovou

Šlesingr vsadil na pomalejší, ale přesnou střelbu, a to mu přineslo ovoce. Jako jediný z elitní patnáctky totiž ani jednou terč neminul. Navíc byl šestým nejrychlejším mužem závodu.

Postaral se tak o první české mužské stupně vítězů v sezoně, a zúročil tak své osmé místo ze sprintu, což bylo první české umístění v desítce v této sezoně.

„Už jsem mu šlapal na paty, ale šikovně mě zavřel a nepustil před sebe. Ukázalo se, že to není žádné ořezávátko. Každopádně mám velkou radost,“ řekl Šlesingr.

Michal Šlesingr, Simon Eder a Martin Fourcade na SP v Ruhpoldingu.
Michal Šlesingr ve stíhacím závodě na SP v Ruhpoldingu.

„Michal předvedl skvělý výkon, střelba byla výborná a k tomu ještě výborně zaběhl. Tohle jsme přesně potřebovali,“ řekl České televizi šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář.

Šlesingr se dostal na stupně vítězů v individuálním závodu pojedenácté v kariéře. A naposledy to bylo právě loni v Ruhpoldingu, kde byl rovněž třetí v závodu s hromadným startem.

Takto vypadaly stupně vítězů:

I pro Moravce je o osmé místo sezonním maximem, naopak Michal Krčmář se propadl z 12. místa po sprintu na 21. příčku.

Stíhačka mužů na 12,5 km:

1. Eder (Rak.) 33:19,1 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -4,2 (2), 3. Šlesingr -5,1 (0), 4. T. Bö -8,0 (3), 5. Svendsen (oba Nor.) -26,2 (2), 6. Smith (Kan.) -45,0 (1), 7. J. Bö (Nor.) -45,1 (4), 8. Moravec -50,0 (2), 9. Garaničev (Rus.) -51,8 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -52,7 (1), ...21. Krčmář -1:44,2 (2), 49. Krupčík -4:07,3 (3).